VERSLAG VERGADBRING WERKGROEP KAARTBEHEER 33 personen waren op dinsdag 17 februari j.l. vanuit geheel Nederland naar de Topografische Dienst in Delft gekomen om de eerste echte vergadering van de werkgroep kaartbeheer bij te wonen. Deze werkgroep werd op 2 mei 1975 opgericht, maar kende nog slechts een interim-bestuur bestaande uit de heren W.Hofman, H.J.A.Homan en A.H. Sijmons. Voor een verslag van die oprichtingsvergadering wordt verwezen naar Kartografisch Tijdschrift 1975.1.2. Doel van de vergadering in Delft was het kiezen van een nieuw, en nu definitief, bestuur. Na een kort welkomstwoord van de heer Fortuin namens de Topografische Dienst en de opening door de heer Hofman namens het interim-bestuur, zette de heer Sijmons in het kort de doelstellingen van de werkgroep nog eens uiteen: - het bevorderen van goed kaartbeheer (materiele verzorging, ontsluiting, scholing kaartbeheerder) - het onderhouden van kontakten onderling - het vaststellen van de taakomschrijving en de funktiewaardering van de kaartbeheerder - het stimuleren van juist kaartgebruik. Vervolgens werd overgegaan tot het verkiezen van een bestuur, dat 3 leden zou moeten gaan teilen. Vijf personen hadden zieh beschikbaar gesteld waarvan e&n de post van voorzitter ambieerde. Nadat inderhaast een stembureau van twee personen was ingesteld, werd iedereen verzocht 3 namen (met aanduiding van de voorzitter) op een papiertje te schrijven. Enkele minuten later was de uitslag bekend: de heer E.H. van de Waal (Geografisch Instituut Utrecht) werd met ruime meerderheid tot lid en voorzitter gekozen (30 stemmen). De heer M.Fortuin (Topografische Dienst, 24 stemmen) en de heer D. de Vries (Universiteits- bibliotheek Leiden, 22 stemmen) completeren het eerste bestuur. De heren R. Oddens (Geografisch Instituut Utrecht) en W. van den Dries (Afdeling Geodesie Delft) kregen te weinig stemmen om ver- kozen te worden. Bij afwezigheid van de nieuwe voorzitter dankte de heer Fortuin voor het vertrouwen dat men blijkbaar in dit bestuur Steide. Hij merkte op dat het meest noodzakelijke punt nu was een inventarisatie op te stellen van kaartenverzamelingen in Nederland. Je moet eerst weten wat er allemaal is, voor je verder kunt gaan praten. Reeds een half uur na aanvang kon deze vergadering weer gesloten worden, wat geschiedde door het over- handigen van het dossier van het interim-bestuur aan het nieuwe bestuur. Het secretariaat is voorlopig gevestigd bij de Universiteitsbibliotheek, Rapenburg 70 - 74 te Leiden; de heer D. de Vries bemant dit secretariaat. Na afloop van de vergadering namen de meeste aanwezigen met grote belangstelling deel aan de rond- leiding door de Topografische Dienst. W. van den Dries MU TA TIES LEDEN LIJST Nieuwe leden FL. W. Apeldoorn, Catsveld 158, Gouda G.van den Beemt, Einsteinstraat 8 b, Amersfoort F.P. van den Berg, Zilkerduinweg 317, De Zilk (post Hillegom) Mej.N.van den Berg, Sprengenparklaan 52, Apeldoorn R. Berkenbosch, Daalwijk 210, Amsterdam Mevr.dr.D.A.Bertoen-Brouwer, Noord Houdringelaan 28, Bilthoven Th. W. J. van Betuw, Van Wijnbergenstraat 8, Bennekom L.A.Blom, Auskamplanden 29, Enschede Ir. P.A.Boerstra, Debussylaan 22, Rosmalen E.Bontenbal, Iependaal 21b, Den Haag Mr. M.W. van Boven, Schaepmanlaan 12, Groningen J.C.deBruin, Seringenstraat 17, Ridderkerk G.G.van Buuren, Papsouwselaan 25, Delft G.Buurman, Postbus 118, Wageningen Drs.J.M. ten Cate, Margrietlaan 6, Harskamp J.W.A. van Domburg, Lumeystraat 7, Zoetermeer H.P. Eeuwes, Lisdoddelaan 17, Arnhem R.J.M. van Esch, Jan Tinbergenlaan 40, Berkel- En schot Dr.R.Felix, Nansenstraat 14, Zetten R. F.de Fremery, Red.Grondjournaal, Postbus 4, Doetinchem L. J.Garos, C.Franckstraat 194, Delft D.Gorissen, Van Lodensteynstraat 42, Delft A.Groeneweg, Alberdaplantsoen 79, Voorschoten B.V.Gutseil, 4700 Keele St.Downsview, Ontario, Canada H.C.van der Hoek, Menno ter Braaklaan 137, Delft Drs.H.Hogerheijde, Nwe.Herengracht 237, Amsterdam H.M.Jense, Pijperring 7, Delft Drs.F.Kamperman, AvdLeeuwlaan 11, Delft L. C. Kaulartz, Erasmusweg 169, Den Haag A.H. van Kesteren, Heerbaan 89, Millingen a/d Rijn F.H.Ketting, Bouwerweg 18, Simpelveld Prof.dr.I.B.F.Kormoss, Körte Winkel 9, Brügge, Belgie 6 KT 1976.11.1

Kartografisch Tijdschrift | 1976 | | pagina 8