LEDENVERGADERING 1976 Verslag van de algemene ledenvergadering van de NVK op 3 September 1976, in het Laboratorium voor Geodesie te Delft. Na de opening en een kort welkomstwoord door voor- zitter Piket, kreeg secretaris Willems de tijd en het woord om verslag te doen van de ledenvergadering van 13 juni 1975 te Wageningen (waar verder niets schokkends van te melden is), en een overzicht te geven van de activiteiten van de NVK in haar eerste jaar als zelfstandige vereniging. De NVK bleek zeer actief. De Kartografische Studiedagen in Rolduc en de Kartografendag in Den Helder waren een succes. Er werd een werkgroep Kaartbeheer opgericht, ter- wijl ook de contactcommissie Automatisering in de Kartografie diverse activiteiten ontplooide. De PBNA- cursus leverde de eerste geslaagden af, de plannen voor een HTS-opleiding kartografie kregen ook wat meer vaste vorm. In samenwerking met het ITC en de ICA werden in Enschede enkele congressen georganiseerd, waarvan ondertussen ook weer ver slagen versehenen zijn. Problemen waren er echter wel bij het Kartografisch Tijdschrift: enkele nummers van de eerste jaargang versehenen pas in 1976. Vermeld dient te worden dat de achterstand nu, eind 1976, vrijwel geheel is ingelopen. Het aantal persoonlijke leden Steeg met 44 tot 395; het aantal institutionele leden met 6 tot 70. Penningmeester Bos overblufte vervolgens de aan- wezigen met een zee van cijfers en getallen, die tesamen het financiele verslag moesten voorstellen. Gelukkig is er dan nog zo iets als een kascommissie (dit jaar de heren K. de Blaey en W.Ras) die het doen en laten van de penningmeester dient te controleren. Deze commissie had alle bescheiden in orde bevonden, en had verder niets dan lof voor de penningmeester. De financiele reserve van de NVK is met ongeveer 8.500 gülden opgelopen tot zo'n 20.000 gülden. Het Schokkenkampfonds heeft op het ogenblik ruim 14.000 gülden in kas. De NVK blijkt dus in staat ook financieel op eigen benen te staan. Gezien de gunstige financiele positie zal het geen verbazing wekken te hören dat de contributie, ondanks alles, niet aan inflatie onderhevig is, en gehandhaafd blijft op 25 gülden voor persoonlijke leden en 75 gülden voor institutionele leden. Het bestuur onderging enkele wijzigingen. De heer Raasveldt trok zieh, na vele jaren actief te zijn geweest in bestuursfuneties, terug als bestuurslid. Het bestuur vond dat een verlies, maar had respect voor de beslissing van de heer Raasveldt. Als aan- denken aan de prettige samenwerking kreeg de heer Raasveldt het net van de pers gerolde boek 'De Wadden- zee' aangeboden. Als bestuurslid werden, bij acclamatie, herkozen de heren Heerema, Ormeling en Romein. Daarnaast wer den 3 nieuwe bestuursleden benoemd: mevrouw Hoogendoorn-Beks en de heren Buis en Dansen (resp. van de Cultuurtechnische Dienst, Hydrografische Dienst en Rijksgeologische Dienst). Het aantal bestuursleden werd zodoende uitgebreid met twee, dit in verband met het binnen enkele jaren te verwachten aftreden van de zittende secretaris en penningmeester. Mevrouw Hoogendoorn zal fungeren als tweede secretaris (met recht van opvolging), de naam van de tweede penning meester is nog niet bekend. Vervolgens gaf de voorzitter het woord aan de woord- voerders van de werkgroepen Kaartbeheer (Evan de Waal), Kartografische Vorming (F. J. Ormeling) en de contactcommissie Automatisering (L. van Zuylen), die verslag deden van de werkzaamheden van hun actieve groepen. Van de werkgroepen Historische Kartografie en Kartografische Terminologie kwamen weinig positieve berichten, hoewel wordt geprobeerd deze werkgroepen nieuw leven in te blazen. Het laatste belangrijke punt was de huldiging van de heer Verroen die, na vele jaren redacteurschap van Kaartbulletin en een jaar van Kartografisch Tijdschrift, geen tijd meer kon vrijmaken voor deze redactie- activiteiten en met hartzeer af scheid moest nemen als redactielid van het tijdschrift. Ook hem werd lof toe- gezwaaid voor zijn inzet en kundigheid op dit gebied, en men hoopte nog vaak een beroep op hem te kunnen doen als auteur. Als herinnering aan de prettige samenwerking werden hem enkele kartografische boekwerken aangeboden. Zijn plaats in de redactie is sinds eind 1975 ingenomen door de heer W. van den Dries. Na een körte rondvraag, waarin het verschil tussen een werkgroep en een contactcommissie uit de doeken werd gedaan, en enkele mededelingen, werd deze vergadering (bijgewoond door ongeveer 75 leden) gesloten, waarna de rest van de middag werd besteed aan het verorberen van een lunch, een rondleiding door het geodesie-gebouw, een bezoek aan Kartorama '76, en (door de volhouders) het drinken van een borreltje. W. van den Dries 4 KT 1976. II. 3

Kartografisch Tijdschrift | 1976 | | pagina 6