schetst, biedt verschillende voordelen, waarbij het belang voor de fietsers en het fietstoerisme als eer- ste mag worden genoemd. Daarnaast zullendergelijke kaarten het uitzetten van speciale toeristische fiets- routes vergemakkelijken. Hierdoor wordt ook een mogelijkheid geboden de bestaande fietspaden in beeld te brengen en te inventariseren, terwijl tenslotte een bijdrage wordt geleverd om tot een betrouwbaardere wegenkaart van Nederland te komen dan thans be- schikbaar is. Nederland wordt internationaal als hbt fietsland van de wereld gezien. De Nederlandse kar- tografie heeft vanouds internationaal grote naam en gezag. Hier zou een bijna voor de hand liggend ver band kunnen worden gelegd: perfecte fietskaarten voor een nationale traditie. Noot De auteur van dit artikel, de heer W. J. Simons, is adviseur van de stichting: fiets; te Amsterdam. Lustrumnummer 1978. IV. 3 21036 WESTENENG 21037 HARSKAMP MEUtUNTEREN Wekmmse zum! MM'lpunt van Saterland (iointsbern Buurthos De l altmxe LUNTEREN f'imlum Pvppi-!<nhun.' Doesburgertwute 20309 O MOSSEL Wi hinnen 22842 23597 -• 23555 Htmtekump NIEUW-REEMST' Schaapsküoi Ginkehe heule 3 Ede, Wekeromse Zand 45 km Routebeschrijving Wij beginnen deze tocht bij het Station Ede-Wageningen en rijden over de Stationsweg. Bij de verkeerslichten gaan wij rechtsaf en volgen even later de weg naar links in de richting Arnhem over de Detmarlaan en Achterdoelen. Aan het einde van de weg gaan wij rechtsaf en over het Raadhuisplein. Bij de verkeerslichten fietsen wij rechtdoor in de richting Utrecht/Arnhem. Bij de volgende verkeerslichten gaan wij rechtsaf in de richting Arnhem over het fietspad längs de snelweg. Even later steken wij de weg over en gaan bij paddestoel 23597 de Kreelseweg in en blijven het fietspad volgen tot de kruising met de verharde weg. Hier gaan wij linksaf en bij de volgende kruising opnieuw linksaf en volgen het fietspad längs de Hessenweg. Bij paddestoel 22842 fietsen wij rechtdoor in de richting Driesprong. Bij de voorrangsweg en restaurant De Driesprong fietsen wij recht door in de richting Lunteren. Bij paddestoel 20309 aan de overkant van de weg rijden wij rechtdoor in de richting Lunteren over de Hessenweg. Bij paddestoel 23605 blijven wij de richting Lunteren volgen. Bij paddestoel 20310 gaan wij rechtdoor in de richting Meulunteren. Wij blijven het fietspad volgen tot paddestoel 20311 bij hotel 't Hek en gaan hier naar rechts over de Meulunterseweg. Bij paddestoel 21032 gaan wij rechtsaf in de richting Wekerom over de Vijfsprong- weg. Bij de vijfsprong fietsen wij rechtdoor over dezelfde weg. In de bocht gaan wij naar links de Koudhoornweg in. Bij de viersprong Bij paddestoel 21037 fietsen wij rechtdoor en bij paddestoel 21036 gaan wij naar rechts in de richting Wekerom over de Lage Valkse- weg. Even later gaan wij linksaf de Westenengseweg in. Dan slaan wij de eerste weg rechts in. Bij de driesprong houden wij rechtsaan en rijden over de Westenengseweg. Bij de Edeseweg gaan wij naar links en even later naar rechts de Westenengerdijk op. Bij de viersprong rijden wij rechtdoor. In de bocht bij de Molenweg volgen wij naar rechts het fietspad längs deze zandweg. Bij de kruising rijden wij rechtdoor. Aan het einde van de weg gaan wij rechtsaf en meteen daarna linksaf en verder over het fietspad. Bij de voorrangsweg gaan wij naar rechts de Barneveldseweg in en meteen daarna linksaf de Eschoterweg in. Bij de voorrangsweg gaan wij linksaf over het fietspad. Bij wegwijzer 2547 rijden wij recht door en gaan dan de eerste weg rechts in, de Mosselsewegen bij weg wijzer gaan wij rechtsaf en volgen de richting Ede via Driesprong. Bij paddestoel 23608 volgen wij naar rechts de zandweg. Bij kruising van weg met fietspad gaan wij rechtsaf (over wildrooster). Bij pad destoel 23598 gaan wij linksaf in de richting Ginkel. Bij paddestoel 23555 volgen wij naar links het fietspad. Bij de snelweg gaan wij rechtsaf over het fietspad längs Herberg Zuid-Ginkel. Bij wegwijzer 3053 steken wij de weg over en rijden verder over de Nieuwe Kazernelaan. Bij de splitsing gaan wij linksaf in de richting Door- gaand verkeer. Bij het volgende bord Doorgaand verkeer gaan wij rechtsaf. Aan het einde van de weg gaan wij naar links en fietsen over de Stationsweg terug naar het Station Ede-Wageningen. Beschreven route Verkeerswegen Wegwijzer Paddestoel Spoorwegen +++-+■ Landsgrenzen '97 MlrRl.li rijden wij rechtdoor en bij de volgende viersprong opnieuw recht door over de Koudhoornweg. 64

Kartografisch Tijdschrift | 1978 | | pagina 106