RECREATIE IN FLEVOLAND In het hart van Nederland ligt Flevoland, twee IJsselmeerpolders met een zee van ruimte en ongekende mogelijkheden voor de recreatie. Duizenden hectaren bos, Strand en water met alle denk bare voorzieningen liggen klaar voor de bezoekers. Velen hebben de weg naar Flevoland al gevonden; nog veel meerzullen indetoe- komst volgen. Vissers, natuurliefhebbers, watersporters, kampeerders, bermtoe- risten - ja, wie eigenlijk niet - komen in Flevoland aan hun trekken. Oostelijk Flevoland is bijna klaar. Aan de inrichting van Zuidelijk Flevoland wordt hard gewerkt; de eerste bossen zijn aangeplant, de eerste stranden trekken al veel publiek. Het is met recht een recreatiegebied van formaat. Goed bereikbaar, dicht bij de grote Steden. Deze kaart geeft een beeld van de vele mogelijkheden in Flevoland. Het is een vraagbaak voor de recreant en een gidsje voor hen, die een dynamisch stukje Nederland op de voormalige zeebodem wil len ontdekken. fefe Het zijn niet alleen de vele recreatieve voorzieningen waaraan Flevoland zijn aantrekkelijkheid ontleent; het poldergebeuren op zieh is een toeristische trekpleister. Binnen- en buitenlandse bezoekers willen graag weten hoedat nieuwe, op het water veroverde land eruitziet, wat daar allemaal mogelijk is, hoe de mensen er leven, wat het betekent om uit het niets nieuwe woongebieden te creeren. Toen in 1966 de bouw van Lelystad begon, kwamen duizenden bezoekers van heinde en ver om met eigen ogen te kijken naar de eerste resultaten van de op de tekentafels ontworpen stad. In navolging van de Veluwemeer-ontdekkers, de sport- vissers, de natuurliefhebbers en de Lelystad-kijkers en sinds kort ook de Almere-nieuwsgierigen kwam al ras een gestage bezoekersstroom naar Flevoland op gang. Het Veluwemeer werd een begrip. Weliswaar ontbreekt de branding, maar de stranden met de bossen daarachter zijnergintrek. Dankzijderuime .elckwatwils' -mogelijk- hederi weten steeds meer mensen de weg naar het nieuwe land te vinden. De strandrecreant die van gezellige drukte houdt; de van de stilte genietende natuurrecreant; de sportvisser die op z'n eentje een roofvis wil verschalken; de gelegenheids- visser die zijn hele familie meeneemt; de kampeerder die in zijn tweestokstentje de koning te rijk is; de verblijfs- recreant die de voorkeur geeft aan een centraal ver- warmd vrijetijdshuis; de watersporter met zijn eigen ge- bouwd bootje en de eigenaar van een zeiljachtje. Om met het oog op de recreatie de aantrekkelijkheid van Flevoland te verhogen, kregen de bossen evenals de randmeren een verschillend karakter. De Flevohof kreeg er zijn plaats; er kwamen mogelijkheden voor kleiduiven- schieten, zweef-enmotorvliegenenop de vele Campings en kampeerterreinen is het goed toeven. 4' jv ;:;r Het misverstand dat een IJsselmeerpolder een oord van modder, mist en mest is, verdween. Vele duizenden bezoekers brengen hun vrije tijd in Flevoland door en dan niet alleen in de bossen en opde stranden. Want voor wie er oog voor heeft, valt er ook op ander gebied veel te ge- nieten. Het rijke landbouw- en fruitteeltgebied heett een eigen bekoring; het landschap is wijd en afwisselend. Kortom, Flevoland is een bezoek ten volle waard! Uitgave: Rijksdienst voor de Jsselmeerpolders S RECREATIE

Kartografisch Tijdschrift | 1978 | | pagina 82