VERSLAG VAN DE ALGEMENE LEDENVERGADERING 1978 De algemene ledenvergadering van de NVK werd op 26 juni 1978 te Leiden gehouden. De vergadering werd geopend door voorzitter Piket met de door oud- bestuurslid Bos aan de vereniging geschonken voorzittershamer. De aanwezige 51 leden besloten de bijeenkomst te erkennen als algemene ledenvergadering, hoewel statutair de convocatie te laat was verzonden. Het verslag van de vorige leden vergadering (9 September 1977) werd met enige wijzigingen goed- gekeurd. Naar aanleiding van het verslag riep Romein de leden op om ideeen aan te dragen voor het opzetten van het 'Museum van de Kartografie'. Met name van de werkgroep kaart- beheer verwachtte hij impulsen. Jaarverslag secretaris. Het jaarverslag van de secretaris werd ongewijzigd goedgekeurd. Op de vraag of jaarverslagen van de werkgroepen ed. onder de leden verspreid zouden kunnen worden, werd besloten een en ander voor- taan in het Tijdschrift te publiceren. Financien. Het verslag van de penningmeester bracht de gemoederen in beweging en maakte de tongen losHoewel veel vragen van de aanwezigen door penningmeester Buis konden worden beantwoord, bleven enige onduide- lijkheden bestaan. Omdat de kas- commissie de financiele bescheiden van 1977 nog niet had gecontroleerd, werd het verslag vooralsnog niet vastgesteld. Besloten werd de kas- commissie v66r 31 augustus aan het bestuur verslag uit te laten brengen, waarna de leden over de resultaten geinformeerd zullen worden. Verder werd nog besloten dat leden die hun contributie 1976 nog niet hebben voldaan (wanneer op een laatste aanmaning niet wordt ge- reageerd) geroyeerd zullen worden. Op voorstel van de heer Verroen zal aan de eerstkomende leden vergadering een aanvulling van het huishoudelijk reglement worden voorgelegd, waarin aan de penning meester wordt opgedragen een begroting voor het volgende jaar te presenteren indien de leden vergadering na 1 juni plaatsvindt. De kascommissie voor boekjaar 1978 zal bestaan uit de heer Th.Woudstra en mej, C.Roest. De vergadering besloot voorts dat dezelfde bedragen zullen gelden als in 1978; f 30,- voor persoon- lijke leden en f 75, - voor insti- tutionele leden. Andere jaarverslagen. Vervolgens werd door de tijd- schriftredactie en de diverse werk groepen verslag gedaan van de werkzaamheden. Naar aanleiding van de verslag- geving werden door de vergadering de volgende opmerkingen gemaakt: - De redactie KT kreeg het ver- zoek om meer aktuele informatie m.n. aankondigingen van bijeen- komsten op te nemen. - De begeleidingscommissie PBNA kreeg de waarschuwing de niveau- bepaling/waardering van het diploma kartografis ch tekenaar met de nodige omzichtigheid te bezien. Bestuursmutaties. De aftredende bestuursleden Bus, Piket en Ras werden herkozen. De opvolger van Buis als bestuurs- lid werd drs. A.H. Sijmons, die na de decharge van Buis als be- herend penningmeester zal op- treden. Drs. R. de Wijs zal even- eens tot het bestuur toetreden en de functie van 2e secretaris op zieh nemen. Bestuur en leden namen vervolgens op gepaste wijze afscheid van Buis. Mededelingen van de voorzitter. - De leden Ormeling sr. en Pronk hebben een koninklijke onderschei- ding ontvangen. - In 1979 zullen de studiedagen gehouden worden in September. Zeer waarschijnlijk zullen ze bestaan uit een excursie naar Engeland. - De oprichting van een werkgroep kartografis che repro- en litho- grafie is in voorbereiding. - Op 25 September 1978 vindt in het Casa-hotel te Amsterdam de lustrumkartografendag plaats. Rondvraag. De heer Raasveldt dringt i.v.m. inflatie aan op besteding van de gelden uit het Schokkenkampfonds De heer de Vries zou de werkgroep Historische Kartografie gereak- tiveerd willen zien. De heer v.d. Dries vraagt het bestuur de leden zo snel mogelijk te informeren over op handen zijnde aktiviteiten. De heer Buis bedankt voor de goede samenwerking, de vriendelijke woorden en het afscheidscadeau. W. Hoogendoorn WEL EN WEE VAN DE NVK IN 1977 Het jaarverslag van de secretaris omvat, door de wisseling van het secretariaat tijdens de leden vergadering van 9 September 1977 slechts een körte periode van nog geen 3 maanden. Ook over deze periode kan het verslag kort zijn, daar de leden via het Kartografisch Tijdschrift uitstekend op de hoogte worden gehouden van de ontwikke- lingen binnen de vereniging. Bijeenkomsten. Op 9 September werd, aansluitend 4 1978.IV. 4

Kartografisch Tijdschrift | 1978 | | pagina 6