Extra-berichten REPROCHROME VAN AGFA- GEVAERT OPRICHTING WERKGROEP KAR- TOGRAFISCHE REPRODUKTIE Door de Nederlandse vereniging voor kartografie is op 20 april 1979 de werkgroep kartografische repro- duktie ingesteld die tot taak heeft de organisatie te verzorgen van regel- matig terugkerende Studie en infor- matiedagen voor N. V. K. leden, in het bijzonder voor reproduktiefoto- grafen werkzaam bij kartografische bedrijven en instellingen in Neder- land. De werkgroep heeft als doel meer praktische en theoretische kennis in de reprografie te verwerven en uit te dragen. Tevens ligt het in de be- doeling een betere kommunikatie tot stand te brengen in het vakgebied kartografische reproduktie. Inmiddels werden een aantal bedrij ven bereid gevonden om aan het tot stand komen van deze studiedagen hun medewerking te verlenen: o. a. Agfa-Gevaert b. v. Nederland, Kodak Nederland b. v. O Harris Import Company b. v. en Wifac b. v. Hun medewerking zal bestaan uit het geven van theoretische inform a- tie en praktische demonstratie op het gebied van de reprografie in de kartografie en wel in de ruimste zin van het woord. Om de informatie, die tijdens deze dagen zal worden gegeven, zoveel mogelijk af te stemmen op de be- hoefte van de praktijk zullen tevens een aantal belangrijke bedrijven en instellingen een gedeelte van het programma verzorgen. Tijdens de studiedagen zal in detail worden ingegaan op de meest voor- komende reprografische werksitua- ties en de Problemen die zieh daar- bij voordoen. De eerste informatiebijeenkomst is georganiseerd op 14 September 1979 in het Rijkskantorengebouw Westraven te Utrecht. Aanmelding- en voor deelname indienen bij de sekretaris van de Werkgroep karto grafische reproduktie, Langezand 87, 8223 WC LELYSTAD. Op deze bijeenkomst zal uitgebreid worden ingegaan op de inhoud van de te organiseren studiedagen; bo- vendien wordt er een inleiding ge- houden over de algemene fotogra- fie alsmede over de fotografie in de kartografie. De kosten van deze dag bedragen f 15, - per persoon inklusief lunch en koffie. Agfa-Gevaert heeft in het recente verleden diverse symposia geor ganiseerd op het gebied van toe- passing van fotografische Syste men in de kartografie en leiding- enregistratie. Deze symposia hebben de uitwisseling van kennis en ervaring tussen de fabrikant en de gebruikers in belangrijke mate bevorderd. Een van de resultaten van deze werkbesprekingen was de vaststelling van kwaliteitsnormen voor de ontwikkeling van een ge- heel nieuw werksysteem. De eisen waaraan dit systeem zou moeten beantwoorden waren de volgende: - op eenvoudige wijze vervaardi- gen van 'n fotografisch hulpbeeld van de Grootschalige Basiskaart van Nederland voor de tekenka- mer (om registerproblemen te voorkomen), dat tevens op de meest eenvoudige wijze gecor- rigeerd moest kunnen worden; - optimale betekenbare en radeer- bare eigenschappen; - het direct en gemakkelijk schei den van de leidingnettekening van het hulpbeeld; - zonder problemen maken van uitstekende lichtdrukken van het fotografisch hulpbeeld; - dubbelzijdige lichtgevoeligheid; - uitstekende reprodueeerbare kwaliteiten, in verband met elke gewenste verder bewerking; - bij vol daglicht verwerkbaar; - ook voor de kleinere bedrijven machinale verwerking van het nieuwe materiaal op eenvoudige wijze, zonder hoge investering; - gebruik van meerdere kleuren voor produetie van verzamel- kaarten voor Nutsbedrijven en meerkL eurenkaarten. Op basis van deze eisen werd een nieuw werksysteem ontwikkeld. Dit systeem bestaat uit nieuwe foto grafische materialen voor vervaar- diging van het hulpbeeld en de lei- dingen, inclusief de bijbehorende automatische proeessors voor ma chinale verwerking. Dit nieuwe werksysteem wordt nu op de markt gebracht onder de naam Repro- chrome. Dit is een geemulsioneer- de maatvaste polyester film, die een blauwkleurig hulpbeeld levert met ideale universele toepassings- mogelijkheden. Na een uitgebreide testperiode wordt Reprochrome nu in Nederland geintrodueeerd. In het kader van de introduetie van het nieuwe Reprochrome-systeem zullen door Agfa-Gevaert in het aanstaande voorjaar een aantal in- formatiedagen worden georganiseerd. Tijdens deze dagen wordt informa tie gegeven over de nieuwe toepas- singsmogelijkheden met dit nieuwe materiaal, en kunnen ideeen en er- varingen worden uitgewisseld. hl dit nummer van het Kartografisch Tijdschrift wordt in de advertentie van Agfa-Gevaert op pagina 1 na- dere informatie verstrekt over Reprochrome; tevens is een ant- woordkaart bijgevoegd, door mid- del van welke kaart men zieh kan aanmelden voor bovengenoemde informatiedagen; zo spoedig moge lijk ontvangt men dan informaties over plaats en datum. 34 1979. V. 1

Kartografisch Tijdschrift | 1979 | | pagina 36