Studiedagen Kaartproduktie De Lutte Mei 1978 Studiedagen van de Nederlandse Vereniging voor Kartografie worden gekenmerkt door zelfwerkzaamheid van de deelnemers. Bij oefeningen in het vervaardigen van een reliefvoorstelling, kaartontwerp of schriftmontage is deze zelfwerkzaamheid vrij eenvoudig te organiseren. Het wordt moeilijk als er apparatuur als drukpersen, zeefdrukmaehines en dergelijke aan te pas komen. Het vergt dan een groot organisatorisch talent om alle deel nemers in de oefeningen te betrekken, en dat is bij de organiserende instantie, het I. T.C.bij de studiedagen in De Lutte in ruime mate aanwezig geweest. Ren§ Bertrand, Allan Brown en Aart Karssen organiseerden niet alleen de studiedagen, zij hebben ook het verslag dat u in dit K.T. -nummer aantreft samengesteld en namens de kartografische vereniging willen wij hen daar gaarne voor danken. Bij alle activiteiten die de N.V.K, organiseert, en die in principe allemaal self-supporting moeten zijn, maakt men gebruik van de onbezoldigde diensten van leden, of liever van leden die daartoe door hun werkgever in Staat worden gesteld. Natuurlijk zal een deel van het programma ook aan het eigen bedrijf, de eigen productie of de eigen Studenten ten goede komen. Maar het is de vraag of de betrekkelijk kleine kring van regelmatig medewerkende instanties zieh kan permitteren om deze medewerking tot in lengte van dagen voort te zetten. We moeten daar wel op hopen want zonder deze belangeloze deelname in het organiseren van voor alle leden toegankelijke activiteiten zou de vereniging veel van haar aantrekkelijke karakter verliezen. De enthousiaste atmosfeer die door de organiserende amateurs - in de goede zin van het woord - wordt geschapen is daarbij van groot belang en er wordt door de aan de activiteiten deelnemende N.V.K, -leden ook op gerekend. Misschien zouden - om de instellingen die dit soort activiteiten meestal dragen te ontlasten - ook andere dien sten en bedrijven in de toekomst in het voorbereidende werk deel kunnen nemen, door tijd van werknemers beschikbaar te stellen, kaarten te drukken, of suggesties voor nieuwe onderwerpen van studiedagen of kartogra- fendagen te doen. Ze zullen van harte welkom zijn. 6 1979. V. 1

Kartografisch Tijdschrift | 1979 | | pagina 8