Kartografisch Tijdschrift Register op de jaargangen I t/m IV (1975-1978) Het Kartografisch Tijdschrift (KT) is het orgaan van de Nederlandse Vereniging voor Kartografie (NVK). De uitgave werd gestart in 19V5 als opvolger van de tijdschriften Kartografie (Mededelingen van de Kar- tografische Sectie van het KNAG, een apart deel van resp. het Tijdschrift van het Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap (tot 1966) en het Geo- grafisch Tijdschrift), en Kaartbulletin, die beiden ver sehenen gedurende de periode 1958 tot eind 1974. De eerste vier jaargangen van het KT hebben een blauw-groene omslag met een stippenkaart van Neder- land van het ledenbestand van de NVK. De vijfde jaar- gang (1979) heeft een andere kleurstelling gekregen. De inhoud van deze eerste vier jaargangen (de blauw- groene reeks) is in dit register verwerkt; niet opge- nomen zijn alleen de commerciele en personeels- advertenties. Een opgave van de in Kartografie (1958- 1974) versehenen artikelen vindt u in de jaarlijkse registers van resp. het Tijdschrift van het KNAG en het Geografisch Tijdschrift. De artikelen uit Kaart bulletin 1-17 (1958-1968) zijn vermeld in Kaartbulle tin 18 (1968), die uit Kaartbulletin 18-37 (1968-1974) in een overzicht in Kaartbulletin 37 (1974). De titels uit deze jaargangen zijn verdeeld in een acht- tal grote rubrieken, welke grotendeels samenvallen met de regelmatig terugkerende rubrieken uit het tijdschrift: I Berichten, verenigingsnieuws en andere kleine teksten. Deze rubriek is weer onder- verdeeld in 14 subrubrieken. Elke titel is in de naar het standpunt van de redactie meest logische subrubriek geplaatst. De bericht- of verslaggever is tussen haakjes vermeld. A Diversen B In Memoriam C Redaktioneel D Nederlandse Vereniging voor Kartografie (al gern een) E Werkgroepen F Kartografendagen G Kartografische Studiedagen H Andere berichten uit de NVK I Berichten over exposities en conferenties buiten de NVK J Berichten over kaarten en andere relevante publikaties K Berichten over personen L Berichten over bedrijven en instellingen M Berichten uit het buitenland N Berichten van de ICA A Artikelen, alfabetisch op auteursnaam gerangschikt B Artikelen, systematisch gerangschikt III Technische Informatie (gerangschikt alfabe- tisch op eerste auteursnaam) IV Kaartgebruik (gerangschikt alfabetisch op eerste auteursnaam) V Besprekingen van pas versehenen kaartmate- riaal en literatuur: gerangschikt alfabetisch op eerste auteur of titelwoord van de bespro- ken publikatie; de recensent is tussen haakjes vermeld. VI Aankondigingen van nieuwe kaarten en andere uitgaven VII Zo kan het.maar zo kan het ook! VIII Kaartbijlagen: opsomming per nummer van het KT Opm e r ki ngen 1. Er verscheen in de afgelopen vier jaar 6en extra- nummer, en wel in jaargang II: het Extra Kaart- typografie Nummer, gewijd aan de Kartografische Studiedagen 1974. Gastredacteur van dit nummer was Th. C.M. van der Heydt. In het register wordt dit nummer aangeduid met II-Ex. 2. Vier nummers waren min of meer geheel gewijd aan een bepaald thema: 1-2 Kartografie en toerisme III—1 Opleidingen in de kartografie III-4 Atlaskartografie IV-3 Lustrumnummer, toeristenkaarten 3. In het register wordt verwezen naar het jaargang- nummer, in romeinse cijfers, en het tijdschrift- nummer binnen die jaargang, b.v. III—2 nummer 2 van jaargang III. De jaargangen komen met de vol- gende jaartallen overeen: I 1975 II 1976 (waaronder het extranummer II-Ex) III 1977 IV 1978 Voor de kleinere teksten is geen pagina-aanduiding gegeven; via de inhoudsopgave van het betreffende nummer kan men de gezochte publikaties vinden. 4. In deze vier jaar waren de volgende personen lid van de redaktie: drs. W.A.M. van den Dries 1976-1978 Register KT I-IV 1

Kartografisch Tijdschrift | 1979 | | pagina 23