ALGEMENE LEDENVERGADE- RING 1979 De algemene ledenvergadering van de NVK werd gehouden op woens- dag 11 april 1979 te Wageningen. De Opening door voorzitter Piket vindt plaats om 10. 00 uur in aan- wezigheid van 57 leden (bericht van verhindering ontvangen van Rom ein) Het verslag van de ledenvergade ring 1978, dat al gepubliceerd was in KT IV-4, wordt ongewijzigd vastgesteld. Verslag van de secretaris over 1978. Nadat secretaris Hoogendoorn het verslag heeft voorgelezen, wordt voorgesteld de tweede zin van het hoofdstukje 'Tijdschrift' in twee delen te splitsen. Op een vraag over het materiaal van kartorama 78 antwoordt de voorzitter dat het in de bedoeling ligt een permanente tentoonstel- lingscommissie te benoemen ten- einde vereenvoudiging van de voor- bereiding en verhoging van de con- tinui'teit van tentoonstellingen te bevorderen. Daarna wordt het verslag vastge steld. Financieel verslag over 1977. Op de vorige ledenvergadering kon aan de penningmeester geen deehar ge worden verleend omdat de kas- commissie nog geen verslag had uitgebracht. Op 14 augustus 1978 heeft de kascommissie de saldi in orde bevonden. Inmiddels was ge- bleken dat er een achterstand was opgelopen bij inningen en betalin- gen; om de taakoverdracht van de oude naar de nieuwe penningmees ter zoveel mogelijk te bespoedigen, heeft het bestuur een overdrachts- commissie ingesteld. Deze heeft de stukken van 1977 herzien en op 24 november 1978 aan het bestuur verslag uitgebracht, vergezeld van 4 een aantal aanbevelingen. Daarna is de nieuwe penningmeester be gonnen met het innen van achter- stallige contributies e.d. Het bestuur heeft naar aanleiding van deze gang van zaken besloten dat gedurende het jaar op verschil- lende momenten aan de penning meester zal worden gevraagd in- zicht te geven in de stand van zaken en dat erop zal worden toegezien dat tenminste een van de leden van de kascommissie boekhoudkundige ervaring bezit. De ledenvergadering voegt aan de toelichtingen van voorzitter en penningmeester nog de volgende suggesties toe die moeten dienen om in de toekomst een dergelijke achterstand (een van de aanwezi- gen spreekt zelfs van schrome- lijke onzorgvuldigheid) te voor- komen: - de kascommissie moet zieh niet beperken tot controle van de saldi maar ook de administratie zien; - de kascommissie moet zo vroeg mogelijk de stukken van het voorafgaande jaar contröleren; - de administratie moet over- zichtelijker worden door het maken van afrekeningen per evenement. Vervolgens gaat de vergadering akkoord met de afrekening van 1977 en de decharge van de vorige pen ningmeester. Verslag van de penningmeester over 1978 Er is een onjuistheid geconsta- teerd in de jaarstukken. Daarom kon de kascommissie geen formele goedkeuring geven; zij geeft wel aan het volste vertrouwen te heb- ben in de nieuwe penningmeester en hoopt de stukken snel te kunnen goedkeuren, zodra de boekhoud kundige fout hersteld is. Besloten wordt in afwachting daar- van de stukken aan te houden tot de volgende ledenvergadering. Begroting 1979 Op deze begroting zijn 2 posten opgevoerd die voorheen niet voor- kwamen en waarschijnlijk eenmalig zijn. Het betreft 'Mechanische admini stratie' en 'Tentoonstellingscom- missie kartorama 1979'. Voor het opnieuw onderbrengen van het adressenbestand bij een van de institutionele leden moest geld gereserveerd worden omdat onder- brenging bij het KADOR onmoge- lijk is geworden; bij de andere post wordt o. a. gedacht aan aan- schaf van panelen. Evenementen zijn op de begroting niet opgenomen, omdat ervan wordt uitgegaan dat die 'self- supporting' zijn. Voortaan zal wel een p.m. -post 'Diensten Derden' worden opge nomen, waarmee de kosteloze medewerking van vele institutionele leden tot uitdrukking zal worden gebracht. De vergadering gaat vervolgens akkoord met de begroting. Benoeming nieuwe kascommissie In de kascommissie 1979 worden benoemd Mej. C.Roest en de heer M. de Smit. Vaststelling contributie 1980 Penningmeester Symons acht een verhoging gewenst gezien het ver- wachte tekort op de begroting 1979 en de wenselijkheid van een blij- vend grote reserve i.v.m. de li- quiditeitspositie van de vereniging. Oud-penningmeester Bos acht - gezien de groeiende reserve gedu rende de afgelopen jaren en het voortduren van de gratis dienstver- lening - verhoging onnodig. Het voorstel uit de vergadering om de abonnementsprijs voor het Kartografisch Tijdschrift extra te verhogen wordt onvoldoende ren- dabel geacht gezien het geringe aantal losse abonnementen; een ander voorstel om het aantal num- 1979. V. 2

Kartografisch Tijdschrift | 1979 | | pagina 6