mers van KT te beperken wordt ongewenst geacht. Bij stemming blijkt daarna dat een kleine meer- derheid voör verhoging is (28 voor, 25 tegen, 4 onthoudingen, waarmee de contributie 1980 is vastgesteld op f 35, voor per- soonlijke leden en f 85, voor institutionele leden. Verslag werkgroepen/contactgroep begeleidingscommissie/redactie KT. De verslagen worden afzonderlijk gepubliceerd. Door voorzitter Bos van de werk- groep KK wordt een werkprogram - ma 1979-1980 in het vooruitzicht gesteld waarover het bestuur zieh kan uitspreken. Elementen hier in zullen zijn kartografie op HTS, in zomercursussen, bij geogra- fische opleidingen, op middelbare Scholen en daarnaast de rechts- positie van kartografen. Namens de redactiecommissie vraagt Geudeke de speciale aan- dacht voor het lustrumnummer dat Ras bij zijn afscheid van de redactie heeft verzorgd. Het verslag van de Werkgroep Kaartbeheer is enigszins somber van toon, maar de werkgroep is een actief deel van de vereniging. Verroen deelt mee dat de aan- dacht van de begeleidingscom- missie PBNA vooral gericht is op de herziening van de leervakken teneinde de cursus op MTS- niveau te houden. De Werkgroep Terminologie heeft de herziening ten behoeve van de tweede uitgave van het Internatio nale Woordenboek nog niet kunnen voltooiden. Het uitvallen van Romein heeft daartoe bijgedragen. Eind 1979 moet de herziening ge~ reed zijn om tijdig te kunnen wor den ingestuurd. Aalders memoreert dat de contact- groep Automatisering wel mede- werking heeft verleend aan de 'Glossary of automation terms in Cartography' van ICA-commissie III. Het wordt belangrijk geacht dat vertegenwoordiging van Nederland in ICA-commissie via de NVK en/ of zijn werkgroepen plaatsvindt. Bij ICA-commissie Technology is dit nog niet het geval. Het bestuur kan werkgroepen bij onvoldoende activiteiten opheffen; de voorkeur wordt echter gegeven aan activeren en stimuleren wan- neer een werkgroep minder actief lijkt te worden. Bestuursmutaties Hoogendoorn en Ormeling worden herkozen; Kers wordt voorlopig voor 1 jaar benoemd tot plv. voor zitter. De voorzitter geeft enige toelich- ting bij het vertrek van Rom ein, die bijna 21 jaar bestuurslid is geweest. Op grond van zijn zeer gevarieerde en kritische inbreng bij kaartbulletin, studiedagen, bestuursvergaderingen, publika- ties e.d. was het bestuur unaniem van mening dat hem een erelid- maatschap moest worden aange- boden. Romein, die altijd tegen erelidmaatschappen is geweest, heeft dit aanbod consequent ge- weigerd. Namens de leden zal hem, als dank een boek over typografie worden aangeboden. Mededelingen van de voorzitter Voorzitter Piket noemt nog een- maal de belangrijkste gebeurte- nissen van 1978 het afgelopen jaar in en rond de NVK en de karto grafie. Dat waren: de koninklijke onderscheidingen voor de leden Pronk en Ormeling sr, het ge- reedkomen van de Wet. Atlas van Nederland en van de catalo- gus van de Stiboka, de hulp aan het buitenland van de leden Koeman, Bos en Kers in Suri name en Indonesie, de eerste kar- tograaf als docent op de HTS v.d. Bouwkunde in Utrecht, de jubilea van de RGD en de Rijkscommissie voor Geodesie, de uitgifte van 3 nieuwe nederlandse atlassen, het 40-jarig ambtsjubileum van de heer G. Piket. Bijzondere aandacht vraagt hij nogmaals voor de inspanningen voor het lustrum waarbij hij met name de tentoonstellingscommis- sie (v. Omme, v.d. Heijdt), de hulp van de institutionele leden ECI en landinrichtingsdienst bij het drukken van de catalogus en de prestatie van Ras bij het lus trumnummer van KT noemt. Tenslotte wordt nog aandacht ge- vraagd voor de evenementen die in 1979 zullen plaatsvinden, nl. het werkbezoek Z. Engeland en de samenkomst met BCS van 3-10 September, de zomercursus en de kartografendagen over na rr) en op kaarten op 6-7 december. Rondvraag De heer Ormeling sr. zou in KT een rubriek Personalia willen zien en informeert naar het rooster van aftreden van de leden van de redac tie. Voorzitter Piket wijst op het auto nome beleid dat de redactie voert en op de voordelen van continui'teit bij een vaste redactie. De heer Willems vraagt of bij vol- gende gelegenheden ook een begro- ting van het Schokkenkampfonds aan de ledenvergadering kan worden voorgelegd, met name wanneer daaruit uitgaven zijn te verwachten. De heer Verroen herinnert aan de toezegging van het bestuur om een aanvulling op het huishoudelijk reglement voor te bereiden, waar- in de penningmeester verplicht wordt een begroting voor het vol- gende jaar te maken als de leden vergadering na 1 juni plaatsvindt. Ook de verantwoordelijkheden van de kascommissie zou hij in het HR. vastgelegd willen zien. Verder wijst hij erop dat de certi- ficaten voor zomercursussen van belang kunnen worden bij sollici- taties en dringt aan op een vaste cyclus van zomercursussen. Voor zitter antwoordt daarop dat juist van een diploma is afgezien om deze reden, dat herhaling zeker in de bedoeling ligt, dat een zekere flexibiliteit gehandhaafd zal worden om op actuele onderwerpen te kun nen ingaan. W. Hoogendoorn DE NEDERLANDSE VERENIGING VOOR KARTOGRAFIE IN 1978 1978 is voor de NVK een zeer druk jaar geweest, waarin ter ere van het 20-jarig bestaan van een karto- grafische vereniging in Nederland extra aktiviteiten plaatsvonden en andere, jaarlijks terugkerende, bij eenkomsten een feestelijk tintje kregen. Omdat in het Kartografisch Tijd- schrift al veel over het afgelopen jaar is bericht kan met een körte verslaglegging worden volstaan. Bijeenkomsten De studiedagen 1978 werden van 23 t/m 26 mei gehouden in de Lutte (bij Oldenzaal). De organisatie was in handen van A.Brown en R. Bertrand. De dagen handelden over kaart- 1979. V. 2 5

Kartografisch Tijdschrift | 1979 | | pagina 7