produktie met speciale aandacht voor produktieplanning, kostprijs- berekening, technische hulpmid- delen en reproduktie. Er waren 78 deelnemers aanwezig die - zonder de overige inleiders tekort te willen doen - geboeid waren door het bezoek aan het ITC waar diverse technische hulpmiddelen konden worden gezien en gebruikt en die met veel animo hun nieuwe of uitgebreide kennis toetsten op het zelf maken van een produktie- schema en kostprijsberekening. Veel belangstelling was er ook voor de voordracht van W. Leib brand uit Stuttgart die als des kundige voor de zeefdruk de aan- wezigen op de mogelijkheden van deze wijze van vermenigvuldigen in de kartografie wees Buiten het normale patroon om werd op 1 juni een gezamenlijke studiedag met de Nederlandse Vereniging voor Geodesie gehou- den in Wageningen. Het onderwerp 'Automatische Kartografie en ge- gevensanalyse1 werd door zeven sprekers uit verschillende hoeken belicht. Ondanks het enigszins overladen programma werd bi] de vele kartografen die aanwezig waren, de indruk versterkt dat dit onderwerp de blijvende aandacht moet hebben. Op 26 juni werd in het Rijksmuseum van Geologie en Mineralogie te Lei den de Algemene ledenvergadering gehouden, waarop 47 leden aan wezig waren. Na deze vergadering was het middagprogramma gewijd aan het werk van de Rijks Geolo gische Dienst die in 1978 zijn 60- jarig bestaan Vierde. Door de he- ren Hageman, van Breukelen en Dansen werden vele aspecten van het werk van de RGD en van de kartografische verwerking van geologische gegevens aan de leden verduidelijkt. Tussen de programma-onderdelen was er gelegenheid de tentoonstel- ling 'Hoogtepunten uit de diepte' te bezoeken die een beeld gaf van 75 jaar geologisch onderzoek in Nederland. Het lustrum werd bijzonder ge- vierd met de lustrum-Kartografen- dag op 25 September te Amsterdam waar ruim 200 leden en genodigden aanwezig waren om de lezingen van prof. Koeman en prof. Ormeling te aanhoren die resp. eigenaardig- heden in de Kartografie en de Kroniek van 20 jaar kartografische vereniging behandelden. Ter ge legenheid van het lustrum was een grote tentoonstelling bijeen- gebracht waarin het wel en wee van de Ned. Kartografie tussen 1958 en 1978 werd gepresenteerd. Omdat het jammer zou zijn wan- neer zo'n tentoonstelling slechts een dag te zien zou zijn is aan de inzenders gevraagd het materiaal langer ter beschikking te stellen en worden momenteel de moge lijkheden voor verdere expositie onderzocht. Tijdschrift In 1978 verscheen KT drie maal; het Vierde nummer van dat ver- slagjaar werd op 2 jan. 1979 verzonden. De omvang van de Vierde jaargang bedroeg 164 pagina's en bevatte artikelen over uiteenlopende on- derwerpen naast de berichten, be- sprekingen e.d. Aparte vermelding verdient KT IV-3 waarmee A. Ras afscheid nam van de redaktie. Dit lustrum- nummer bevat - naast de tekst van de lezing van prof. Ormeling op 25 September - een vrijwel volledig overzicht van fragmenten van toeristische kaarten van Ne derland met hun beschrijving. Werkgroepen en commissies Deze zullen zelf over 1978 verslag doen op de ledenvergadering. Een eerste peiling is gehouden om de belangstelling te onderzoeken voor een Werkgroep 'Repro-foto- grafie in de Kartografie' In 1979 zal nader over de oprich- ting van zo'n werkgroep worden beraadslaagd. De eerste resulta ten van de peiling leiden tot gema- tigd optimisme. Bestuur Het bestuur vergaderde in 1978 10 maal. Op de ledenvergadering werd afscheid genomen van pen- ningmeester B. Buis en werden A. Bus, J. Piket en A. Ras her- kozen. In het bestuur werden op- genomenA.H. Sijmons enR.T. de Wijs. Bestuurslid A. Kers was door zijn verblijf in Indonesie het ge- hele jaar verhinderd aan de ver- gaderingen deel te nemen. Het bestuur werd in het verslag- jaar tijdelijk bijgestaan door een speciale commlssie bestaande uit oud-penningmeesters M. de Smit en E. Bos en bestuurslid J. Heere- ma, die geadviseerd hebben over de problemen met het financieel overzicht van 1977. Ledenbestand Op 31 december 1978 had de NVK 458 persoonlijke leden, 83 institu- tionele leden en 76 abonnementen op het Kartografisch Tijdschrift. Aan het eind van het vorige ver- slagjaar was dit resp. 441, 80 en 66. Tenslotte is nog vermeldenswaard dat in 1978 de IXde ICA-conferen- tie werd gehouden in Washington (USA); de Nederlandse delegatie werd geleid door prof. Koeman. W. Hoogendoorn VERSLAG KT-REDACTIE 1978 Het is nuttig om na het verstrijken van een jaar vol activiteit het ei gen werkresultaat kritisch te be- zien en te beoordelen. In ons geval kan het werkresultaat, i.e. de versehenen tijdschriftnummers, overigens door ieder lid van de vereniging goed beoordeeld wor den. En.voor opbouwende kri- tiek staan we altijd open! In dit verslag willen we nu punts- gewijs een kort overzicht geven van onze inspanningen en lotge- vallen in het jaar 1978. (1) Samenstelling van de redactie. De belangrijkste gebeurtenis uit het afgelopen jaar is ongetwijfeld het vertrek van redactielid Ras en zijn opvolging door de heer Smits. In een uiterste kraehtsin- spanning heeft Ras - zij het met steun van anderen - al zijn redac- tionele kunnen gelegd in een fraai luStrumnummer. Zijn redactie- lidmaatschap is beslist niet als een nachtkaars uitgegaan, maar eerder als een brandende fakkel doorgegeven aan ons nieuwe lid Smits, fotograaf bij de afdeling Geodesie van de Delftse TH. Het vertrek van Ras is weliswaar ondergronds, maar op zeer aan- gename wijze gevierd. Nogmaals hartelijk dank voor het zeer vele werk! En wat Smits betreft: hartelijk welkom in onze kring. We rekenen op evenveel inzet en werklust als verloren ging! De redactie bestaat thans uit: 6 1979. V. 2

Kartografisch Tijdschrift | 1979 | | pagina 8