atlas vervaardigd, en naar achteraf blijkt botsen de twee uitgangspunten met elkaar. Je kunt niet met nieuwe methoden van weergave exper im enteren en dan verwachten dat de geihteresseerde leek die Zuid- oost-Utrecht bewoont, deze producten meteen be- grijpt. Wat dat betreft is door de gekozen manier van presentatie naast de doelstelling van het atlasproject gesehoten. In de tekst die de kaarten in het tweede atlasdeel begeleidt, wordt natuurlijk al het mogelijke gedaan om de atlaslezer te helpen bij het kaartlezen, maar dat blijft een lapmiddel. Wat wel nuttig blijft, is de ervaring opgedaan bij het experimenteren met het verwerken van de inform atie en de vormgeving ervan (ik wil nogmaals verwijzen naar het artikel van Van der Craats en Van der Krogt in dit nummer over de alleen al voor kaart 6 uitgevoerde voorstudies) en de vele vruchtbare discussies met de deelnemers aan het Col lege Thematische Kartografie 1978/1979. Vervolg van blz. 23 3. Voor een overzicht van alle gedrukte kaarten, zie het boek van C.Koeman: Bibliography of printed map of Suriname, 1671-1971. Theatrum Orbis Terrarum, Amsterdam, 1973. 4. Catalogus van kaarten en luchtfoto's, uitgegeven door het Centraal Bureau Luchtkartering. Januari 1970. (Een nieuwe uitgave wordt voorbereid). 5- A. Cohen en H. Schols: Ontwikkeling van de geolo gische kaart van Suriname. G. M. D. Meded. no. 7,1953 6. J.J.van der Eyck: Reconnaissance Soil Survey of Nothern Suriname. Dissertatie, Wageningen, 1957. 7. Zie diverse publicaties van J. C. Lindeman, o.a. over bostypen en herkenning van Surinaamse hout- soorten. (1953-1963). 8. P. A. Teunissen: Overzichtskaart Surinaamse Laag- land Ecosystemen. Walburgpers, Zutphen 1979. Verkrijgbaar bijStichting Natuurbescherming Suriname (Stinasu)Postbus 436, Paramaribo. Aanvulling Suriname kent nog geen vereniging voor kartografie in de zin van de Europese verenigingen. Wel bestaat er sinds enkele jaren een kartografische commissie die de actieve en passieve belangstelling voor de karto grafie bündelt en in internationaal verband het land vertegenwoordigt. Op het ogenblik is deze commissie als volgt samengesteld: R.Bihari, Geograaf; ir. F. Bubberman, Landsbosbe- heer; drs. R, CambridgeGeol. Mijnb„Dienst; A. Carbierre, Dienst der Domeinen; H. Dahlberg sr. Geograaf; drs. Ch. H, Eersel, Universiteit van Surina me; S. Esajas, N. V. Suricarto; N. Lieuw Kie Song, N. V. Suricarto; ir. W.Oldenstam, Dienst Hogere Geodesie; le Lt. H.Resida, Surinaamse Krijgsmacht; J.B.Wekker (voorz.), Centraal Bureau Luchtkarte ring. 33

Kartografisch Tijdschrift | 1979 | | pagina 35