Suurland's 0 yademecum I free-lance kartografisch tekenaars Baltesakker 17 - 5625 TC Eindhoven -Tel.:040 -421755 Ter versterking van onze afdeling kartografie vragen wij enkele: Onze uitgeversmaatschappij houdt zieh reeds een tiental jaren bezig met het in kaart brengen van Nederlandse gemeenten. Het is de taak van de aan te trekken medewerkers, het huidige free-lance team te assisteren bij het tekenen/ graveren van de trek en het aanbrengen van het schritt van stadsplattegronden. Een vakgerichte opleiding en enige jaren praktijkervaring zijn een vereiste. Sollicitaties uitsluitend schriftelijk binnen 14 dagen aan: Uitg. Mij. "SUURLAND'S VADEMECUM" B.V., Postbus 9510, Eindhoven, T.a.v. Ü.M. Theunissen. voor enkele belangrijke onderwer- pen zoals b. v. communicatie, de- mografie en geologie. De rangschik- king binnen deze deelrubrieken ge- schiedt meestal op schaal en datum. De bouw van deze catalogus op re gio wordt in Annex C geillustreerd. Naast de catalogus op regio wordt er ook een catalogus op serienum- mer (uitgeversaanduiding) onder- houden. Ter afsluiting wil ik wel nog melden dat deze handleiding feitelijk meer is dan alleen maar een handleiding om tot een catalogus te komen, het is eigenlijk een handboek voor de kaartbeheerders van het Ministry of Defence. Er wordt uitvoerig in- gegaan op de administratieve hande- lingen die verricht moeten worden, zoals b. v. het inschrijven en het stempelen, alvorens een nieuw binnengekomen kaart gecatalogiseerd en opgeborgen kan worden. Ook wordt er op ingegaan hoe men de kaarten In het algemeen dient te behandelen zodat ze ongeschonden hun rustplaats bereiken. Ondanks dat deze handleiding hele- maal toegespitst is op het gebruik en de behoefte binnen het Ministry of Defence, is het zonder meer nuttig deze nieuwe handleiding eens door te nemen om te zien hoe bepaalde zaken opgelost zijn en wel ke regels en richtlijnen men hier- voor opgesteld heeft. Wij kunnen daarvan in Nederland nog het een en ander leren. Govert van der Velden Vervolg van blz. 28 Vervolg van blz. 24 Ir. J. A. v. d. Linden, Topogra- fische Dienst, Delft; Drs. J. Lousberg, Kador, Apel- doorn; Ir. H. Quee, Nederlandse Spoorwe- gen, Utrecht; C. L. G. Roeleveld, RAET, Arnhem; Dr. E. K. I. P. L. Steinprinz, Geolo gische Dienst, Haarlem; Ir. C. Zeillemaker, Afdeling Land meten OW, Rotterdam; Ir. H. W. v. d. Zijpp, Rijksdienst IJsselmeerpolders, Lelystad. Lite ratuu r 1. Central Computing Agency, no date. Recommendedprocedures for the care and maintenance of Magnetic Tapes. Central Government Code of Practice No. 14. London. 2. Gorman, M. and Winkler, P. W. 1978. Anglo-American Cataloging Rules. The Library Association London, 2nd Edition. 3. Holder, C., 1977, Caring for magnetic media. Data Management, October 1977, 26-30. 4. RCC, 1979. De werking van de 3850 Mass Storage System, RCC Me- dedelingen. Informatie voor (inter)actief computergebruik 6 Oktober 1979, 13-14. 5. 3M Company, 1968. The handling and storage of computertape. Com puter Talk. Vol. 1, No. 1, 1-17, 3M Company Limited, St. Paul, Minnesota, N. B. De gegevens van de andere fabrikanten zijn afkomstig van de alge meen beschikbare brochures. 38 KT 1980. VI. 2

Kartografisch Tijdschrift | 1980 | | pagina 42