Suurlands 0 V ademecum free-lance kartografisch tekenaars Baltesakker 17 - 5625 TC Eindhoven -Tel.:040 -421755 Ter versterking van onze afdeling kartografie vragen wij enkele: Onze uitgeversmaatschappij houdt zieh reeds een tiental jaren bezig met het in kaart brengen van Nederlandse gemeenten. Het is de taak van de aan te trekken medewerkers, het huidige free-lance team te assisteren bij het tekenen/ graveren van de trek en het aanbrengen van het schritt van stadsplattegronden. Een vakgerichte opleiding en enige jaren praktijkervaring zijn een vereiste. Sollicitaties uitsluitend schriftelijk binnen 14 dagen aan: Uitg. Mij. "SUURLAND'S VADEMECUM" B.V., Postbus 9510, Eindhoven, T.a.v. J.M. Theunissen. ruimte heeft verdeeld: had hij hier zijn verkeerde meting tussen Heiligeweg en Spui niet moeten ont- dekken? Daar ik een volslagen leek ben op landmeet- kundig gebied, zou ik graag het oordeel van vakmen- sen hierover vememen. Nog een paar punten die mij bij de vergelijking van kaart en overlay opvielen: De Jordaan ontstond in de 17e eeuw längs de oude paden die van de stad naar de Kostverloren Wetering liepen. Een aantal van deze paden heeft Jacob van Deventer op zijn kaart aangegeven. Ten zuiden hier- van liepen de Heiligeweg en de Heiligewegsvaart, waarvan we het laatste gedeelte thans in gedempte toestand kennen als de Overtoom. Het is opvallend dat op een afstand van ongeveer twee kilometer buiten de stad Jacobs Heiligeweg onze Overtoom pre- cies bedekt. In de 17e eeuw werd het stuk Amstel dat binnen de stad kwam "lijnrecht geroyt opde wijtte van driehon- dert voeten, zulx dat hetgeene dezelve tegenwoordig wijder is zal uytgeschoeyt ende aengelandt worden" (resolutie vroedschap 6 januari 1661). Ter hoogte van de Blauwbrug, het punt waar men toen begon, sluiten kaart en overlay nog precies over el- kaar. Ik zal mijn tekstgedeelte kort houden. De rest van het verhaal kunt U invullen door de bijlagen te bestuderen. Het kan zo lang worden als U zelf wilt. 38 KT 1980. VI. 4

Kartografisch Tijdschrift | 1980 | | pagina 40