DE KARTERING VAN NEDERLAND TOT HET JA AR 2000 doelgroepen een duidelijk aanwijs- bare behoefte te bestaan voor wat betreft deze nieuwe mogelijkheid voor het maken van kleurkopiefe'n. Bij Canon bestond de gedachte dat het een goed alternatief zou kunnen bieden voor kleurendrukwerk in kleine oplage en voor kleurenfoto- grafie, met name voor gebruikers voor wie snelheid zeer belangrijk is. In 1978 vond een marktonderzoek plaats naar de mogelijkheid tot het verlenen van kleurenkopie-service vanuit een centraal punt, het hoofd- kantoor van Canon te Amsterdam. Dit onderzoek leverde de volgende wensen met betrekking tot deze serviceverlening op: - minimum kopieformaat moet A3 zijn; - de kwaliteit moet vergelijkbaar zijn met het origineel; - de afstand tussen gebruiker en service-punt moet overbrugbaar zijn; - een 'open balie'systeem is ge- wenst in verband met confiden- tiele kopieen - de originelen dienen brand- en braakvrij te worden opgeborgen; - de verhouding prij s - waarde moet op elkaar afgestemd zijn; - de continuiteit op längere termijn van de kwaliteit der kopieen Als eerste in Europa startte Canon in September 1979 met een aantal proefnemingen op dit terrein van dienstverlening. In deze proefpe- riode van ca. 4 maanden heeft men geen ruchtbaarheid willen ge- ven om eerst alle mogelijkheden en wensen te testen en aldus te le urStellingen te voorkomen bij toekomstige gebruikers. Bij deze proefnemingen bleek vooral het laatste punt, de garan- tie van continue kwaliteit op länge re termijn, een zwaarwegend ar- gument. Op grond van de vele positieve reacties op deze proef nemingen besloot Canon op 1 janua- ri 1980 officieel van start te gaan met deze serviceverlening. Tot de doelgroepen die thans reeds van deze Service gebruik maken behoren m.n. kartografische in- stellingen (voor het vermenigvul- digen van handgekleurde kaarten). Hieronder volgen enkele gegevens over de kosten van deze kleur- kopie Service. De prijzen zijn excl. BTW en por tokosten (bij expresse- en aange- tekende stukken). Voor grootge- bruikers gelden speciale prijzen (bij een overeenkomst op jaar- basis) aantal A 4 A 3 1 4,50 7,20 2-10 4,25 6,80 11-20 4,00 6,40 21-40 3,75 6,00 41- 3,50 5,60 Nadere informatie wordt u gaame verstrekt door Canon Verkoop- organisatie Nederland BV, Van Leyenberghlaan 221, 1082 GG Amsterdam. Tel. 020-448950. Onder deze titel wordt op 29 Sep tember 1981 in Utrecht een Symposium gehouden ter gelegen- heid van het afscheid van profes- sor dr. ir. C. Koeman. Het ligt in de bedoeling dat tijdens dit Sym posium vertegenwoordigers van een aantal karteringsdiensten hun visie geven op de ontwikkelingen in de körnende 20 jaren. Twee dagen later, op 1 Oktober 1981, hoopt professor Koeman zijn afscheidscollege te geven. CONTRIBUTIEBETALING De contributie voor de NVK dient te worden betaald binnen drie weken na ontvangst van de accept- girokaart welke in het eerste kwartaal van het kaienderj aar wordt toegestuurd. De penningmeester Ter ovemame aangeboden: Facsimile-uitgave van de Choro-Topographische Kaart der Noordelijke Provincien van het Koningrijk der Ne- derlanden (de zog. grote kaart van Krayenhoff). Oorspronkelijke uitgave 1809-1823. Herdruk 1978. De kaart is volledig en onbe- schadigd, alleen de plastic opbergmap ontbreekt. Prijs f 60,- (nieuwprijs f 260,-). Mw. A. F. Ruitenberg-De Wit, Waalsdorperweg 13, 2597 HN Den Haag. Tel. 070-243433. KT 1981. VII. 1 15

Kartografisch Tijdschrift | 1981 | | pagina 17