tafeMsm DE NVK EN DE 101 AMA Ook dit jaar is het bestuur van de NVK er weer in geslaagd de alge- mene ledenvergadering in een zeer bijzonder kader te plaatsen. De leden waren te gast bij de Artillerie Meetafdeling (101 AMA) in de Lt.kol. Tonnetkazerne in 't Harde en konden in het middag- programma kennismaken met de werkzaamheden van dit leger- onderdeel. Na de sluiting van de ofücife'le vergadering sprak overste de Berg, commandant van de 101 AMA, een hartelijk welkoms- woord en voegde daarbij ook een daad door de aanwezigen een apdritief aan te bieden. Tijdens de middagpauze was er gelegenheid om een kleine ten- toonstelling van meetapparatuur en een mobiel meetcentrum te bezichtigen. De werkzaamheden van de 101 AMA werden vervolgens in een drietal körte voordrachten nader toegelicht. Kapitein Scheers vertelde een en ander over de terreinmeetdienst, welke als opdracht heeft een net van punten in te meten en te on- derhouden (basisnet en netver- dichting)Het resultaat wordt vastgelegd in coördinatenlijsten, die door artillerie-eenheden of andere leger-onderdelen worden gebruikt. Kapitein Sikkema gaf een heldere uiteenzetting over het werk van de geluidmeetdienst. Dit onder- deel houdt zieh bezig met de op- sporing van vijandelijke artillerie- opstellingen door middel van de registratie van geluidsgolven. Uit het verschil in aankomst van de geluidsgolven, door een serie microfoons opgevangen, kunnen de richtingen naar en tenslotte de plaats van de geluidsbron wor den bepaald. Kapitein Boogers vertelde hoe de weermeetdienst synoptische weer- gegevens verzamelt (met behulp van radiosondes) en verstrekt ten behoeve van de veld- en lucht- doelartillerie. De middag werd besloten met een levendige discussie over het werk van deze militaire land- en andere meters, die niet alleen hun eigen vak goed bleken te beheersen, maar ook blijk gaven hun gasten goed te kunnen onthalen. P. W. Geudeke VERSLAG ALGEMENE LEDEN VERGADERING 1981 De algemene ledenvergadering van de NVK werd gehouden op 19 maart 1981 in 't Harde, In aanwezigheid van ca 80 leden opent voorzitter Piket om 10.30 uur de vergadering. Berichten van verhindering zijn binnenge- komen van de leden de Blaey, Bos, Guikink, van Kampen, Roosma, van Zuylen en van de bestuursleden Bos, Kers, Ormeling, van Roermund en de Wijs. Het verslag van de algemene le denvergadering van 7 maart 1980, gepubliceerd in KT 1980. VI.l, wordt ongewijzigd vastgesteld. Naar aanleiding van het jaarver- slag van de sekretaris over 1980 wordt gevraagd of de convocatie voor de kartografendagen wel naar alle leden verzonden isdit wordt bevestigend beantwoord. Hierna wordt het verslag (zie eiders in dit nummer) ongewijzigd vastge steld. In afwezigheid van de penningmees- ter komt daama het financife'le jaar- verslag aan de orde. Ook dit blijkt geen vragen bij de aanwezigen op te roepen en na voorlezing van het verslag van de kascommissie door de voorzitter wordt decharge aan de penningmeester verleend over 1980. De begroting voor 1981 die vervol gens in bespreking wordt gegeven roept wel enige vragen op. De heer Ooms informeert of een bedrag voor heruitgave van de brochure over opleidingen is opgenomen. Dit is niet het geval daar het bestuur hiertoe geen verzoek heeft ontvan- gen. De heer Willems constateert dat de ICA-contributie omhoog is gegaan. De voorzitter legt uit dat de NVK nog steeds 2 eenheden be taalt, maar dat het bedrag per een- heid is gestegen. Vervolgens wordt de begroting goedgekeurd, Staande de vergadering zegt de heer Oddens toe zijn werk in de kas commissie nog een jaar te willen voortzetten en toont de heer Van Hoek zieh bereid hem daarin bij te staan. Ondanks verschillende vragen heb- ben de aanwezige leden weinig moeite met de verhoging van de contributie 1982 die door het bestuur wordt voorgesteld. Deze wordt dan ook vastgesteld op f 40,voor individuele leden binnenland, j 75,voor indivi duele leden buitenland en f 95, voor institutionele leden. In de discussie over dit onderwerp wordt door de heer v.d. Heijdt opgemerkt dat het onterecht is dat abonnees van het K.T. evenveel betalen als leden. Mevr. Clement sluit hierbij aan door een (goedkoop) lidmaatschap zonder abonnement te bepleiten. KT 1981. VII. 2 5

Kartografisch Tijdschrift | 1981 | | pagina 7