De heer Koens is van mening dat dit het einde van het tijdschrift zou betekenen omdat vrijwel ieder- een via zijn dienst het tijdschrift kan inzien en kopife'ren en daarom voor het goedkopere lidmaatschap zou kiezen. De heer Meijer vult aan dat mensen die echt de contri- butie niet kunnen betalen vaak toch via hun werkgever aan evenemen- ten kunnen deeIneinen. De verga- dering is het eens met de heer Ras die aanstipt, dat het om een gering bedrag gaat (f 3,per maand) en met de voorzitter die de samenhang van de vereniging met het tijdschrift nogmaals benadrukt. Besloten wordt vooralsnog niet tot losmaking over te gaan. Vervolgens komen de werkgroepen aan het woord. Het bestuur had hen gevraagd niet zoals vorige jaren het jaarverslag voor te lezen maar een overzicht te geven van knel- punten en plannen. Van deze gele- genheid maakte de werkgroep Kaartbeheer gebruik. Mevr. Clement vertelde van de plannen om in overleg met de be~ staande opleidingen (bibliotheek- scholen, geografisch instituut) te komen tot een aanvullende oplei- ding voor kaartbeheerders; een speciale commissie zal daar op verzoek van de werkgroep naar gaan kijken. Verder plant de werkgroep weer 2 studiedagen in 1981, waarbij die in mei micro- verwerking tot onderwerp zal hebben. De werkgroep gaat ook de belangstelling peilen om de werkgroep Geschiedenis van de Kartografie b.v. door een mede- delingenblad weer nieuw leden in te blazen. Namens de werkgroep Terminolo gie vertelt de heer Geudeke dat het plan om tot een definitielijst van nederlandse kartografische termen te komen nog steeds be- staat, maar dat er in 1980 geen aktie ondemomen is om hiertoe te komen. Eerst wordt de ver- schijning van de tweede editie van het Multilingual Dictionary afge- wacht (in de loop van 1981). Namens de redaktie van het tijd schrift bedankt de heer Geudeke de vele instituten en personen die weer hebben meegeholpen. De oplage van het tijdschrift is momenteel 700naast exemplaren voor de leden en abonnementen worden ook veel losse nummers verkocht. Hij constateert dat het tijdschrift steeds dikker wordt en dat het nog steeds lukt bij ieder nummer ddn of meer kaartbijlagen te voegen. De redaktie streeft er naar om in de toekomst meer themanummers samen te stellen. Voor 1981 staan op het program- ma "Kaart en onderwijs" en "Technische snufjes". Mevr. Clement vraagt of er een apart nummer komt in verband met het afscheid van prof. Koeman. De heer Geudeke antwoordt dat hierover nog niets gezegd kan wor den. Tenslotte spreekt de heer Verroen namens de Begeleidingscommissie PBNA. Op een vraag van de heer Sterkenburg antwoordt hij dat PBNA per nieuw leerboek bekijkt of de wij zigingen zo groot zijn dat de kandidaten erop moeten worden geattendeerd dat de examens aan de hand van de nieuwe leerstof worden afgenomen. In principe heeft men 5 jaar gelegenheid om tentamen/examen te doen aan de hand van de leerboeken die bij het begin van de cursus zijn verstrekt. Bestuursmutaties Aftredend is de heer van Roermund, die herkies- baar is. Door de leden zijn geen andere kandidaten voorgedragen. De heer van Roermund wordt her- kozen als bestuurslid. Het volgende agendapunt is de wijziging van het huishoudelijk reglement inzake de artikelen 11 en 12. Op voorstel van de heer SnabiliA wordt de woordvolgorde van de 2e zin in art. 12 lid 1 ge- wijzigd. Een voorstel van de heer Bremer om deze zin te schrappen wordt door de vergadering ver- worpen. Op een vraag van de heer Aalders hoeveel personen een 'groep' vormen, antwoordt de voorzitter dat 2 ook een groep is. Verder licht hij toe dat het bestuur aan de ledenvergadering verantwoor- ding aflegt ook inzake het wel of niet ingaan op suggesties om werkgroepen op te richten. Bij art. 12 lid 6 wordt opgemerkt dat het hier om financiSle conse- quenties van enige omvang gaat. Op de begroting is voor werk groepen f 1.000,opgenomen als "kasgeld". Na nog enige aanvullingsvoorstel- len die blijken te worden gedekt door de ongewijzigde artikelen 13 en 14 gaat de vergadering akkoord met de nieuwe formuleringen van artikel 11 en 12. Als een na laatste agendapunt komen de mededelingen van de voorzitter aan de orde. Hij wijst de aanwezi- gen nogmaals op de körnende studie dagen over Symbolen en de karto- grafendagen over grootschalige karte ringen door het kadaster. Verder memoreert hij gebeurte- nissen uit 1980 zoals b.v. docu- mentatie over de zomercursus luchtfoto-interpretatie geschenk Ras), het uitkomen van de Gids van Kaartenverzamelingen bij het eerste lustrum van de werkgroep kaartbeheer, de brochure Oplei- dingsmogelijkheden in de karto grafie (verzorgd door de werk groep kartografische vorming) het National Report 1972-1980 voor het ICA-congres in Tokyo, de Bibliograüe van in Nederland ver sehenen kaarten in 1979 (Kon. BiblDen Haag) en het uitkomen van de 49ste druk van de Grote Bosatlas. Hij besluit met alle le den (zowel persoonlijke als insti- tutionele), de werkgroepen, de redaktie en zijn mede bestuurs- leden te danken voor hun mede- werking. De vergadering wordt besloten met de rondvraag. Op een vraag van de heer Heerema wat er gebeurt met het kaarten- archief van de NVK, of dit gecata- logiseerd en toegankelijk is, wordt door de heer Oddens geantwoord dat de kaarten op het Geografische Instituut in Utrecht wel separaat worden bewaard, maar dat zij niet zijn beschreven. Mevr. Clement biedt aan dat de werkgroep kaartbeheer zal bezien wat de mogelijkheden tot ontsluiting van deze groeiende kollektie zijn. De heer Sterkenburg adviseert een oproep aan de institutionele leden te sturen om hen te vragen nieuwe Produkten om niet voor het NVK- archief af te staan. De heer Oddens acht het onjuist dat een enquete van de werkgroep kartografische vorming aangaande zomercursussen alleen naar de institutionele leden is gestuurd. De heer Willems informeert waar- om diverse werkgroepen niet ge- sproken hebben. De voorzitter legt uit dat alle werkgroepen een schriftelijk jaarverslag hebben in- geleverd dat in het K.T. zal wor den gepubliceerd, maar dat niet iedereen van de spreekgelegenheid op deze vergadering gebruik wenste te maken. Op een tweede vraag van de heer 6 KT. 1981. VII. 2

Kartografisch Tijdschrift | 1981 | | pagina 8