Willems, antwoordt de voorzitter dat de kontaktgroep Automatisering door de nieuwe artikelen in het Huishoudelijk Reglement niet een werkgroep is geworden. Hij verge- lijkt de constructie met een Spie gelei. Een paar leden van de con- tactgroep onderhouden het contact met de NVK en zijn als zodanig als werkgroep te beschouwen (de dooier), de hele contactgroep (dooier wit) is veel breder en minder aan de NVK gebonden. De heer Ras vraagt of het nieuwe Huishoudelijk Reglement met de wij zigingen van 1980 en 1981 in het tijdschrift worden gepubliceerd. De heer van der Heijdt vraagt of dit ook met de doelstellingen van de werkgroepen kan gebeuren. Om 1235 uur sluit de voorzitter de algemene ledenvergadering. W. Hoogendoorn DE NVK IN 1980 Veel van wat er in 1980 is gebeurd, heeft u al in het Kartografisch Tijdschrift kunnen lezen en zal blijken uit de jaarverslagen van de werkgroepen. Dit jaarverslag van de sekretaris kan daarom kort zijn. De algemene ledenvergadering werd gehouden op 7 maart 1980 in Nij- megen. Een verslag hiervan is op- genomen in KT. VI. 1. De 53 aan- wezigen hoorden 's middags lezin- gen van dr. G.Schilder over de kaart als bron voor de Studie van de Nederlandse ontdekkingsgeschiede- nis en van F.Hoste over de nieuwe huisvesting van de kaartenverzame- ling van het Algemeen Rijksarchief in Den Haag. Op 29 augustus werd de kartogra- fendag gehouden in Rotterdam. Gekozen was voor een gezamen- lijke dag met de Society of University Cartographers die hun jaarlijkse Summer School in die week op de Erasmusuniversiteit georganiseerd hadden. Ondanks het Engels als voertaal verwacht- ten 35 Nederlandse kartografen zo veel van het programma dat zij zieh opgaven. Heiaas bleken er op de dag zelf maar 15 NVK- leden aanwezig te zijn. De weg- blijvers hadden ongelijk: de lezin- gen over de moeilijkheden die kleine kartografische afdelingen vaak ondervinden bij het opzetten van grote projecten en over de oplossingen die daarvoor worden gevonden, waren erg de moeite waard. De studiedagen vonden op 10 en 11 november plaats in Ede. Het on- derwerp: Redaktie van kaartseries en atlassen trok zoveel belang- stelling dat diverse mensen moes- ten worden afgeschreven. Degenen die de dagen wel konden bijwonen Melden zieh met hoofd en handen bezig met het thema. Plezierig was daarbij dat de resultaten van een van de oefeningen door Waterstaatskartografie gebruikt zullen worden bij het maken van een nieuwe bladindeling van Zeeland. Nederland werd op de ICA-confe- rentie in Tokyo officieel vertegen- woordigd door de bestuursleden Kers en Ormeling. Er waren in 1980 11 bestuursver- gaderingen. De discussies over aanpassing van het Huishoudelijk Reglement werden na een inspraak- ronde onder werkgroepen, bege- leidingscommissie en kontakt groep afgesloten met een concept- voorstel voor de ledenvergadering van 1981. Op 31 december had de NVK 451 persoonlijke leden, 87 institutio- nele leden en waren er 105 losse abonnementen op het tijdschrift. Een jaar geleden waren deze cijfers resp. 464, 83 en 88. Een aantal persoonlijke leden bedankte omdat zij via hun dienst of bedrijf het tijdschrift en de convocaties toch wel krijgen. Zij moeten er rekening mee houden dat bij bij— eenkomsten waar veel belangstel- ling voor is, voorrang wordt ge- geven aan de persoonlijke leden. W. Hoogendoorn ONS TIJDSCHRIFT IN 1980 Evenals de vijf voorgaande jaren heeft de redaktie zieh in 1980 ingespannen om weer vier wel- gevulde KT-afleveringen bij u thuis te laten bezorgen. Daar- toe heeft zij zes maal moeten vergaderen, waarbij de laatste vergadering in 1980 tevens de vijftigste in haar bestaan was. Dit feit is op gepaste wijze ge- vierd. De samenstelling van de redaktie bleef dit jaar ongewijzigd, maar aan het einde van het verslagjaar waren er tekenen die op enige verandering wijzen. Inmiddels heeft de heer Smits de redaktie vertaten; hij is opgevolgd door mw.drs.A.van Slobbe (Afdeling Geodesie, TH Delft). De redaktie kon ook dit jaar weer steunen op bereidwillige en kosten- loze medewerking van vele perso- nen en instanties. Het verzend-klaar maken geschied- de gratis bij de Topografische Dienst, de Drukkerij Rijswijk (beter bekende als: ECI) Steide weer de fraaie omslagen beschik- baar en de firma Falkplan ver- zorgde de franke ring (die siechts deels voor rekening van de vere- niging komt) De oplage bedraagt thans 700 exemplaren, waarvan er 451 naar gewone leden gaan, 87 naar insti- tutionele leden en 105 naar binnen- en buitenlandse abonnees. De verkoop van oude leveringen, veelal aan nieuwe leden en aan bibliotheken,floreert. De voor- raden bedragen thans 1978 1979 1980 1981 1975 12 8 2 0 1976 69 63 46 37 1977 99 87 80 67 1978 - 153 66 49 1979 - - 108 17 1980 - - - 145 Totaal 180 311 302 315 De vier afleveringen van jaargang VI konden redelijk op tijd worden geprodueeerd» De overschrijding van de voorgenomen verschijnings- data is meestal het gevolg van on- voldoende tijd (van de betreffende redaktieleden) op het juiste moment. De zesde jaargang bevat 4 afleve ringen met resp. 44, 40, 40 en 48 pagina's. In nummer 3 zijn vier extra, gekleurde, pagina's opgenomen waarop het volledige ledenbestand van de vereniging is gegeven. Verder werden er van de totaal 176 pagina's 15 gevuld met advertenties, 111 met arti kelen en de overige met de beken de vaste rubrieken Berichten en Besprekingen vaste gegevens en inhoudsopgave) Het eerste nummer was gewijd aan het onderwerp Namen op kaarten en bevatte een aantal bijdragen van de gelijkluidende NVK-studiedagen 1979. De ge kleurde bij läge was een kaart: Exoniemen in Europa, samenge- steld door het Geografisch Insti- tuut te Utrecht en gedrukt bij het ECI. KT 1981. VII. 2 7

Kartografisch Tijdschrift | 1981 | | pagina 9