Ii Tekenaar Hoogheemraadschap van Rijnland S CARTOGRAPHY EN THE NETHERLANDS wij allen zijn hen daarvoor veel dank versehuldigd, met name voor de prettige en ongedwongen sfeer die voor een belangrijk deel door hen werd mogelijk gemaakt. Behalve een goed gekozen en be- handeld onderwerp zijn het vooral ook de onderlinge kontakten tussen de deelnemers die dagen als deze zo waardevol maken. Aart J. Karssen WEST-FLEVOLAND IM EJSSELSEE In de bijdrage van drs. H. Meijer over de kaart van Nederland in buitenlandse leermiddelen zijn enkele störende onjuistheden op- getreden (zie KT. 1981. VII.2, p. 17-22). De eerste treft men al aan in de hoofdtitel, welke had moeten luiden zoals hierboven Staat vermeld. In de tweede zin onder het kopje Kaartuitvoering is door het weg- vallen van het woord "niet" de indruk gewekt alsof alleen de kaarten van Nederland mank gaan aan de gesignaleerde kwalen. Verder zijn de illustraties niet altijd op de goede plaats terecht gekomen waardoor de relatie met de bijbehorende tekstgedeeltes Problemen kan opleveren. Voor wat betreft de üguren 1 t/m 5 heeft de lezer zelf de oplossing wel kunnen vinden, voor de figu- ren 6 en 7 was dat wellicht pro blematisch. Figuur 6 toont een collage van IDG-publikaties, waarover in de tekst en noot 6 (op p.22) wordt gesproken zonder de juiste verwijzing. De laatste figuur (7) had geplaatst moeten worden in het kader van de laat ste alinea. Ter verduidelijking herhalen we hieronder het betref fende tekstgedeelte met de illus- tratie "Zolang er in het buitenland auteurs en uitgevers zijn die aardrijkskun- deschoolboeken en -atlassen pu- bliceren, en zolang er in Neder land overheden zijn die op gezette tijden ruimtelijke plannen lance- ren, wijzigen of intrekken, zal het nodig blijven om regelmatig ont- brekende stukjes in de legpuzzel van het Nederlandse kaartbeeld in buitenlandse leermiddelen aan te vullen. Het feit dat het IDG in het buiten land steeds meer bekendheid krijgt, zodat men zieh steeds vaker 'before publication' met verzoeken om assistentie tot het centrum rieht, rechtvaardigt de hoop dat de weergave van Neder land - waaronder ook de karto- grafische - gestaag verdere ver- beteringen zal ondergaan." Met redaktionele excuses aan de auteur Mede naar aanleiding van het verslag van de tiende ICA- conferentie in Tokyo, afge- drukt in het Kartografisch Tijdschrift 1980.VII.4, heeft het NVK-bestuur besloten om alle leden het daar aange- boden verslag van de ontwik- kelingen in de Nederlandse kartografie (National Report 1972-1980) te doen toekomen. Dit verslag is meegezonden met dit nummer van het tijd schrift. De leden die het verslag al - tegen betaling - hebben aan- geschaft, kunnen de penning- meester per briefkaart ver zoeken het betaalde bedrag ad f 3,50 terug te störten. Bij de afdeling projecten van de technische dienst is plaats voor een Taak: Het vervaardigen en bijhouden van kaartmateriaal, het verrichten van metingen en het verrichten van algemeen tekenwerk. Vereist: Het bezit van of vergevorderde Studie voor een vakdiploma N.L.F., C.T.O. of P.B.NA. (richting landmeten, stedebouwkunde of kartografie), alsmede enige jaren tekenervaring. Aanstelling: In de rang van waterschapsambtenaar III of IV, bruto maand- salaris minimaal f 1.853,- en maximaal f 2.642,-, afhankelijk van opleiding, leeftijd en ervaring. De bij deoverheid gebruikelijke secundaire arbeids- voorwaarden zijn van toepassing. Sollicitaties binnen veertien dagen na het verschijnen van dit blad richten aan de ingenieur-directeur van de technische dienst van Rijnland, Postbus 156,2300 AD Leiden, met vermelding van vacaturenummer 81 -8. KT 1981. VII. 3

Kartografisch Tijdschrift | 1981 | | pagina 10