Suurlands O Vademecum free-lance kartografisch tekenaars gegevens ook van het ministerie betrekt) zijn echter niet beschikbaar. Daarom hebben we de relatieve waarde van de door ons gebruikte gegevens aangege- ven middels de toevoeging "geregistreerde" in de hoofd- titel van het kaartblad. Bovendien is het daarom wel- licht zinvol dit artikel te besluiten met een drietal de- finities van begrippen die het ministerie van Sociale Za- ken hanteert en op ons kaartblad zijn overgenomen (1): Als werklozen worden beschouwd de bij de geweste- lijke arbeidsbureaus ingeschreven personen, die niet ouder zijn dan 64 jaar en a. geen arbeidsverhouding hebben en voor bemiddeling naar arbeid in loondienst (of op uitzendbasis) als volledige werkkring, d.w.z. minimaal 25 uur per week beschikbaar zijn; b. wel een arbeidsverhouding doch geen werk hebben, zodat zij op uitleenbasis voor tewerkstelling in een volledige dagtaak eiders beschikbaar zijn ("nul-uur werkers"). Tot de afhankelijke beroepsbevolking behoren zowel degenen die gedurende 25 uur of meer per week in loondienst werkzaam zijn, als degenen die als werk- loos staan geregistreerd. De geregistreerde openstaande vraag naar personeel, tenslotte, geeft weer de op de teldag aanwezige en nog niet vervulde aanvragen van werkgevers aan de gewestelijke arbeidsbureaus om door bemiddeling van deze bureaus een arbeidsverhouding met een (werk- loze) werknemer tot stand te brengen. Noten 1. Maandverslag Arbeidsmarkt; (uitgegeven door het) Ministerie van Sociale Zaken, 's-Gravenhage, 1970-1979. Voortgezet vanaf januari 1980 als: De Arbeidsmarkt inUitgave van het Minis terie van Sociale Zaken (maandelijks)'s-Graven hage, 1980- 2. De beide auteurs, drs. C.P.J.M. van Elzakker en drs. F. J.Ormeling, zijn medewerkers van de vak- groep Kartografie, Geografisch Instituut, Rijks- universiteit Utrecht. Baltesakker 17 - 5625 TC Eindhoven - Tel.: 040 - 421755 Ter versterking van onze afdeling kartografie vragen wij enkele: Onze uitgeversmaatschappij houdt zieh reeds een tiental jaren bezig met het in kaart brengen van Nederlandse gemeenten. Het is de taak van de aan te trekken medewerkers, het huidige free-lance team te assisteren bij het tekenen/ graveren van de trek en het aanbrengen van het schrift van stadsplattegronden. Een vakgerichte opleiding en enige jaren praktijkervaring zijn een vereiste. Sollicitaties uitsluitend schriftelijk binnen 14 dagen aan: Uitg. Mij. "SUURLAND'S VADEMECUM" B.V., Postbus 9510, Eindhoven, T.a.v. J.M. Theunissen. 56 KT 1981. VII. 3

Kartografisch Tijdschrift | 1981 | | pagina 58