Legenda van de geomorfogenetische kaart van Zuid-Utrecht, schaal 1:25000 lithologie ouderdom kaarteenheden geomorfo genetische eenheden holoceen pleistoceen profielopbouw van 0-200 cm. - m.v. sub- boreaal atlan- ticum subatlanticum weich sehen pre- boreaal boreaal saalien eemien overslagen (Fo) Wielen (Fw) uiterwaarden (Fu) crevasseruggen (Fm) kommen (Fk) crevasseruggen (Fe) stroomruggen (Fs) stuifzandduinen stuifzandvlakten (Es) donken (Eo) dekzandruggen (Er) dekzandvlakten (Ed) sneeuwsmelt waterdalen (Pd) puinheilingen (Ph) sandrs (Gf) ijssmelt waterdalen (Gd) stuwwallen (Gs) voor 1100 steilranden afgegraven gebieden opgehoogde of opgespoten gebieden vergraven gebieden bebouwde gebieden kanalen, grachten en meren groeven oude bouwlanddekken op aangegeven kaarteenheden profielopbouw van aangegeven kaarteenheden opgehoogde woonplaatsen rivierdijken overslagen op aangegeven kaarteenheden profielopbouw van aangegeven kaarteenheden wielen, gevuld met water wielen, gedempt strängen uiterwaarden uiterwaarden uiterwaarden crevasseruggen kom- ontwateringsgeulen kommen op dekzand kommen op dekzand kommen kommen kommen crevassegeulen, dichtgeslibd en verland crevasseruggen crevasseruggen crevasseruggen crevasseruggen rivierbeddingen (watervoerend) rivierbeddingen (dichtgeslibde en verlande restgeulen) rivierbeddingen (dichtgeslibde restgeulen) kronkelwaardgeulen, dichtgeslibd en/of verland oeverwallen oeverwallen en kronkelwaarden oeverwallen en kronkelwaarden oeverwallen en kronkelwaarden oeverwallen en kronkelwaarden stuifzandduinen vlakke stuifzandgebieden donken bedekt met rivierklei dekzandruggen bedekt met rivierklei dekzandruggen lichtgolvende of vlakke dekzandgebieden bedekt met rivierklei lichtgolvende of vlakke dekzandgebieden asymmetrische sneeuwsmeltwaterdalen v vormig venige klei kleiig veen veen asymmetrische sneeuwsmeltwaterdalen u vormig sneeuwsmeltwaterdalen, v-vormig humeuze klei humusrijke klei sneeuwsmeltwaterdalen, u-vormig humusrijk zand venig zand zandig veen puinwaaiers puinheilingen zware klei sandrs bedekt met stuifzandduinen lichte klei sandrs bedekt met stuifzand sandrs bedekt met dekzand zware zavel lichte zavel sandrs ijssmeltwaterdalen bedekt met stuifzandduinen ijssmeltwaterdalen bedekt met stuifzand ijssmeltwaterdalen bedekt met dekzand ijssmeltwaterdalen met vroegere afwateringsrichting stuwwallen bedekt met stuifzandduinen stuwwallen bedekt met stuifzand stuwwallen bedekt met dekzand stuwwallen met drukrichting van het landijs bladindeling Harmelen Geografisch Instituut Utrecht, H.J.A. Berendsen 1982 topografische ondergrond: topografische kaart van Nederland, schaal 125000 kartografie: Kartografisch Laboratorium, Geografisch Instituut Utrecht fotografie: Reprografische Afdeling, Geografisch Instituut Utrecht druk: B.V. Europees Cartografisch Instituut, Rijswijk 39A topografische kaart Werkhoven Monttoort geomorfogenetische kaart

Kartografisch Tijdschrift | 1981 | | pagina 76