Van de redaktie ,,e' Voor U ligt een aflevering van het Kartografisch Tijdschrift met een bijzonder karakter. De redaktie heeft deze aflevering samengesteld ter gelegenheid van het afscheid van prof. dr. ir. C. Koeman als hoog- leraar in de kartografie te Utrecht en wenst dit bijzondere nummer ook met nadruk aan de scheiden de hoogleraar op te dragen. Hoewel een professoraal afscheid op zieh een reden zou kunnen zijn voor het samenstellen van een derge- lijke uitgave, moet de ove rweging van de redaktie om dit te doen toch op ander terrein gezocht worden. De reden is dat professor Koeman als geestelijk vader van ons tijdschrift beschouwd kan worden. Jarenlang voerde hij op zijn eentje de redaktie van de direkte voorganger van het offieiöle verenigings- orgaan en heeft zo mede gezicht gegeven aan de Nederlandse kartografie in het algemeen en aan het kartografisch vaktijdschrift in het bijzonder. Op dat werk heeft de redaktie van het Kartografisch Tijd schrift kunnen voortbouwen. Bij de uitwerking van de plannen voor een bijzonder nummer stond ons geen aflevering gevuld met lof- redes voor ogen. Achteraf is het, goed beschouwd, een aflevering geworden zoals we gewoonlijk maken: een gevarieerde inhoud opgefleurd met fraaie, losse kaartbijlagen. Toch vormde Koeman de bindende faktor in dit geheel: de bijdragen werden geleverd uit de kring van zijn oud-leerlingen, medewerkers en kollega's. De losse kaartbijlagen zijn ditmaal af- komstig uit Koeman's Utrechtse keuken. Edn bijdrage verdient aparte vermelding. Onder de titel Koeman-Bibliografie kunt u een bijzonder stuk spit- en graafwerk vinden dat alle aandacht verdient. De redaktie wenst de scheidende hoogleraar toe dat hij deze indrukwekkende lijst met nog vele nummers mag uitbreiden. Uiteraard bieden wij het Kartogra fisch Tijdschrift daarbij gaarne als kommunikatie- middel aan. KT 1981. VII. 3 5

Kartografisch Tijdschrift | 1981 | | pagina 7