de rijksoverheid vraagt hoofd (mnl./vrl.) vac. nr. 2-427113544 bureau reprografie Noten 1. Werner Witt, Lexikon der Kartographie, Wien 1979, p.36. 2. A.H. Sijmons, Enkele Problemen van de atlas- kartografie. In: Kartografisch Tijdschrift, III—4 1977, pp. 11-14. 3. Djambatan is Indonesisch voor brug; Van Randwijk zag zijn werk als een nieuwe brug tussen Nederland en Indonesie. 4. Aanvankelijk werd de kartografische produktie verzorgd door Cartografisch Instituut Bootsma in Den Haag (het huidige Falkplan/CIB)Vanaf 1956 werd de kaartproduktie door Djambatan zelf ter hand genomen. 5. De schrijver van dit artikel maakte indertijd deel uit van de atlasredaktie van Djambatan. 6. In: Kartografie No. 23. Overdruk uit Tijdschrift Kon.Ned.Aardr.Gen. Deel LXXXI, 2, 1964. 7. A. J. Pannekoek, Een nabeschouwing over de Atlas van Nederland. In: Kartografisch Tijdschrift, III-4, 1977, pp. 5-10. Summary This article discusses the production of Dutch Atlases during the period 1945-1980. For that purpose the atlases have been subdivided into schoolatlases, family- atlases, special atlases and the national atlas. In the field of schoolatlases the products of the publi- shing-firms Djambatan, Wolters (Bosatlas) and Meu- lenhoff are described. The most important family-at- lases were published by Elsevier (Winkler Prins at lases), Kluwer (Oosthoek-Times atlas) and Het Spectrum (Spectrum wereldatlas). From the category of special atlases some examples are given like the Landbouwatlas (Agricultural atlas of the Netherlands), historical atlases and road atlases. The first edition of the national atlas is discussed also. In the past, dutch atlas publishers each used to spe- cialize: Wolters went in for schoolatlases and Elsevier för family-atlases. During the sixties and especially during the seventies competition became fierce be- cause of the import of foreign cartographic material. In the period 1945-1980 the number of atlases that where published increased considerably, as did the number of thematical maps within the atlases. Profes sor Ormeling contributed especially regarding this last aspect. Mimstede van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening hoofddirectie van het Kadaster en de Openbare Registers, directie Landmeetkundige Zaken en Landinrichting, afdeling Fotogrammetrie Functie-informatie: o.m. leiding geven aan het bureau Reprografie, bestaande uit ca. 40 medewerkers verdeeld over 5 secties; zorg dragen voor planning, coördinatie en kwaliteitsbewaking van de repro- grafische werkzaamheden; leveren van een bijdrage aan de kostenbewaking van reprografische werkzaamheden; bijhouden en stimuleren van de ontwikkelingen op het gebied van de reproduktie- technieken; deelnemen aan interdisciplinaire werkgroepen; meewerken aan opzet en uitvoering van veranderingsprocessen; onderhouden van in- en externe contacten. Vereist: HBO opleiding of een gelijkwaardige combinatie van opleiding en ervaring; kennis van reproduktietechnieken; leidinggevende en organisatorische ervaring. Standplaats: Apeldoorn. Salaris: max. f 4348,- per maand. Een psychologisch onderzoek, alsmede een gesprek met een vertegenwoordiging van het Bureau kan deel uitmaken van de selectieprocedure. Sollicitaties inzenden vöör 23 april 1982. Bovengenoemd salaris is in het algemeen afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring en is exclusief 7V2°/o vakantie-uitkering. Schriftelijke sollicitaties onder vermelding van het vacaturenummer (in linkerbovenhoek van brief en enveloppe) en uw huisadres met postcode, zenden aan de Rijks Psychologische Dienst, Prins Mauritslaan 1. Corr. adres: Postbus 20013, 2500 EA 's-Gravenhage. Een mededeling van ontvangst van uw sollicitatiebrief wordt u door het ministerie toegezonden. KT 1982. VIII. 1 27

Kartografisch Tijdschrift | 1982 | | pagina 29