Voor de technische grondslag en de fotogrammetri- sche werkzaamheden Steide de Nederlandse regering deskundigen ter beschikking welke binnenkort zullen worden gevolgd door deskundigen op het gebied van het management, de kartografie en de financiele administratie. In een land als Boven-Volta speien zeer speciale om- standigheden een rol zoals het klimaat met extreme temperaturen en droogte en de benarde economisehe situatieDit vraagt een groot aanpassingsvermogen van de deskundigen die medewerken aan een dergelijk projekt. Om de Boven-Voltaanse collega's zoveel mogelijk in te schakelen bij het uitvoeren van de werkzaamheden worden studiebeurzen verleend aan Boven-Voltaanse Studenten voor ITC-cursussen in de luchtfotografie de fotogrammetrie en de kartografie. Daarmee wordt de mogelijkheid voor hen geopend de werkzaamheden zo snel mogelijk zelfstandig uit te voeren. De kartografische werkzaamheden in Boven-Volta be staun in eerste instantie uit het herzien van de kaart 1 200.000 (welke door het IGN in Parijs werd ver- vaardigd), het vervaardigen van een kaart 1 50.000 en waar nodig het vervaardigen van een kaart 1 25.000 (van speciale stedelijke gebieden). Het zal duidelijk zijn dat het karteren van semi-aried gebied (Sahel) en savannelandschap, zoals in Boven- Volta voorkomt, zeer speciale kartografische eisen stelt. Het IGHV voert karteringen uit voor civiel-technisch werk. Tevens wordt gewerkt aan het begin van de produktie van topografische kaarten op de schaal 1 50.000. Om zo spoedig mogelijk aan de vele aanvragen voor luchtfoto's voor de verschillende Projekten in het land te voldoen worden thans luchtfoto's gemaakt op de schaal 1 50.000 van het grootste deel van het land. Deze luchtfoto's kunnen al veel hulp geven zolang kaarten op grotere schalen dan 1 200.000 nog niet beschikbaar zijn. Fig. 7. ICA Seminar in Indonesie' Seminars in Computer - Assisted Cartography Door de ICA zijn in 1978 (Kenya-Nairobi)1980 (Indonesia-Jakarta) en 1981 (China-Wuhan) seminars georganiseerd, waarin de stand van de ontwikkeling en de mogelijkheden van de automatisering in de kartografie door docenten uit verschillende landen in voordrachten naar voren werd gebracht. Deze bijeenkomsten, vooral ook belegd met grote medewerking van prof. dr. Ormeling, werden door het ITC naar waarde geschat en schrijver dezes werd, naast prof. Ormeling, in de gelegenheid gesteld als docent aan de bovengenoemde seminars mede te wer ken. Aan elk van deze seminars namen meer dan 125 per- sonen deel. Het is een uitstekende gedacht van de ICA gebleken om onderwerpen als de automatisering in de kartografie in cursusvorm, zoals in de drie genoemde landen is gedaan, naar de landen toe te brengen en niet de bijeenkomsten altijd te laten plaatsvinden in de westerse landen. Het ITC ziet daarvan ook het grote belang en heeft zoveel mogelijk aan deze ICA-seminars meegewerkt. Literatuur 1. A. J. v.d.Weele: Ervaringen met 25 jaar intema- tionaal onderwijs aan het ITC. In: Overzicht, nov. 1976, Jaargang VI, no. 3, pp. 7-10. 2. A. J.Kers: Nederlandse hulp bij het kaarteren van IndonesiS In: Geodesia, 22e Jaargang, no. 1, pp. 20-24. 3. E.S.Bos: School for Photogrammetry and Carto- graphy at Bandung, Indonesia. In: ITC Journal, 1978-2, pp.203-213. 4. A career International Education. Tribüne to Prof. IrAJvdWeeleITC-publication Noo t Prof. Ir. L. van Zuylen is als staflid verbonden aan de Kartografische Afdeling van het ITC in Enschede. In deze funktie is hij betrokken geweest in vele con- sulting-projecten op kartografisch gebied. Summ ary The ITC Enschede is not only engaged in photogram- metric and cartographic education, but also in Con sulting projects in Third World countries. ITC experts are working from subsidiary institutes in Indonesia, India, Columbia and Nigeria. The author describes more in detail a number of ITC Consulting projects on cartography and mapping. 34 KT 1982. VIII. 1

Kartografisch Tijdschrift | 1982 | | pagina 36