Van de redaktie Weer gaf het afscheid van een hoogleraar in de kartografie aanleiding om een bijzonder nummer van het Karto- grafisch Tijdschrift samen te stellen. Op vrijdag 2 april 1982 komt een definitief einde aan de ambtelijke loopbaan van professor dr. F. J. Ormeling als hoofd van de afdeling Kartografie van het ITC in Enschede. De centrifugale invloed op het nationale en internationale kartografisch gebeuren wil de redaktie bij deze gelegenheid graag onderstrepen door hem - in deze aflevering - in het middelpunt te plaatsen. Een aantal (oud-) medewerkers en collega's zijn bereid gevonden om een min-of-meer begrensde periode uit het leven van deze turbulente kartograaf voor hun rekening te nemen. Ons stond daarbij voor ogen dat dit niet een beschrijven van de levensverrichtingen van de hooggeleerde in de betreffende periode zou worden, maar vooral een schilderen van een "couleur d'epoque", het oproepen van een tijdsbeeld als kader voor de aktiviteiten van Ormeling. Wanneer de redaktie hierin niet geheel is geslaagd en de bijdragen in sommige gevallen toch meer op de persoon zelf zijn gericht, dan late hij zieh dat als verkapte hulde ondergaan. De redaktie heeft het niet willen verhin deren en wil zieh zelfs nadrukkelijk daarbij aansluiten. Ook wij hebben ons laten inspireren door de "oude" Ormeling om - zoals hij - de Kartografie dienstbaar te zijn en uit te dragen. De redaktie. Van der Hoeff foto: Carlo ter Ellen KT 1982. VIII. 1 5

Kartografisch Tijdschrift | 1982 | | pagina 7