DE NVK IN 1981 Veel van wat er in 1981 gebeurd is heeft u kunnen lezen in het Karto- grafiseh Tijdschrift en dit jaar- verslag zal daarom kort zijn. Bovendien zullen de werkgroepen zelf verslag uitbrengen over hun werkzaamheden. Bijeenkomsten De Algemene ledenvergadering werd gehouden op 19 maart 1981 in de Lt. Kol. Tonnetkazerne in 't Harde, waar de NVK de gast was van de 101 AMA-Meetafdeling. Een verslag van de ledenvergade ring is opgenomen in KT 1981-VII-2. 's Middags werden de 48 aanwezi- gen ingewijd in het werk van de terreinmeetdienst, de geluidmeet- dienst en de weermeetdienst van de 101 AMA door voordrachten van resp. de kapiteins Scheers, Sikkema en Boogers. Van 11 t/m 14 mei waren de Studie- dagen georganiseerd in Oostkapelle. Het onderwerp 'Symbolen in de kaart' werd door 65 kartografen (en hun werkgevers) relevant ge- noeg geaeht om de normale werk zaamheden voor 4 dagen te onder- breken. Nieuw element tijdens deze studiedagen was een excursie, waarbij waterstaatkundige kunst- werken die vaak alleen als kaart- symbool bekend waren, in werke- lijkheid bezichtigd konden worden. De dagen werden afgesloten met het invullen van een evaluatiefor- mulier; de antwoorden op de ge- stelde vragen leverden vele goede suggesties op voor de organisatie van körnende dagen. Een verslag van de studiedagen is opgenomen in KT 1981-VH-3. In de week van 28 September tot 2 Oktober vonden diverse festivi- teiten plaats rondom het afscheid van prof. Koeman als hoogleraar in de kartografie aan de Rijks- universiteit Utrecht. Zo was er een tentoonstelling van aanwinsten die prof. Koeman voor het Geo- grafisch Instituut heeft verworven; een Symposium over de kartering van Nederland tot het jaar 2000, gezien door vertegenwoordigers van de ambtelijke karterings- diensten en een afscheidscollege met zowel een terug- als vooruit- blik. Naast alle blije en feestelijke za- ken waren op de dagen ook sombe- re geluiden te hören over de toe- komst van de kartograaf. Uitgebreider is over dit afscheid verslag gedaan in KT 1981-VII-4. Tenslotte vonden op 12 en 13 novem- ber de Kartografendagen plaats. Hierbij was de NVK gast van het Kadaster te Apeldoorn. Ook voor deze dagen, waarbij het werk van het Kadaster aan zowel kadastrale als grootschalige topografische kaarten centraal stond, was zeer veel belangstelling. Opvallend was het grote aantal jonge, nieuwe gezichten onder de toehoorders. Hieruit mag worden afgeleid dat de NVK er goed aan gedaan heeft dit onderdeel van de kartografie in de schijnwerpers te plaatsen. Een verslag van deze dagen is opgenomen in KT 1982-VIII-l. Bestuur Er waren in 1981 elf bestuursver- gaderingen. De organisatie van de diverse evenementen en de vervulling van toekomstige vaca- tures in het bestuur gaven aanlei- ding tot vele uren intensieve ge- dachtenwisseling. Daarnaast gaf de herleving van de Werkgroep Geschiedenis van de Kartografie stof tot vergaderen. Ledenbestand Op 31 december had de NVK 447 persoonlijke leden, 94 institutio- nele leden en waren er 112 losse abonnementen op het Kartografisch Tijdschrift. Vergeleken met eind 1980 betekent dit een daling van het aantal persoonlijke leden met 4; er kwamen 7 institutionele leden bij en 7 abonnementen. Opnieuw bedankten een groot aan tal persoonlijke leden, maar ge- lukkig waren er meer nieuwe aan- meldingen. Spijtig genoeg moest het bestuur besluiten 12 leden te royeren, die na vele aanmaningen nog niet hadden betaald. W. Hoogendoorn HET KARTOGRAFISCH TIJD SCHRIFT IN 1981 In het zevende jaar van het Tijd schrift werden weer vier stevige afleveringen geproduceerd met in totaal 216 pagina's en 8 gekleurde kaartbijlagen. Dat zijn 40 pagina's en vier bijlagen meer dan het jaar daarvoor. Deze extra omvang staat gelijk aan een vijfde afleve- ring! Om deze afleveringen goed gevuld en tijdig bij u af te leveren kwam de redaktie in 1981 acht maal bijeen en slaagde er voor het eerst in alle nummers vöör het einde van het jaar te versturen. In het begin van het verslagjaar nam de heer A. B. Smits afscheid van de redaktie en werd opgevolgd door mevr. drs. A. van Slobbe, die in- middels goed is ingewerkt. Even- als voorgaande jaren hebben weer vele instellingen en personen hun belangeloze medewerking verleend aan het tot stand komen van het tijdschrift. Hiervan kunnen vooral worden genoemd de firma Falkplan (frankering), Sijthoff Handelsdruk- kerijen (omslag) en de Topografi sche Dienst (verzending). De oplage werd verhoogd van 700 naar 750 exemplaren (hiervan gaan er 483 naar gewone leden, 94 naar insti tutionele leden en 118 naar abon- nees). KT 1982 Vin. 2

Kartografisch Tijdschrift | 1982 | | pagina 6