Milieukartering in de provincie Utrecht W. Hoogendoorn en P. Hessel provinciale waterstaat Ontstaan Organisatie In het begin van de jaren zeventig groeide in brede lagen van de bevolking het besef dat de vele en snelle ontwikkelingen die plaatsvonden vaak onbedoeld ge- paard gingen met schade voor natuur en milieu. Omdat de provincie, door haar omvangrijke takenpak- ket, mede bepaalt welke ruimtelijke ontwikkelingen in de toekomst plaats (kunnen) gaan vinden (b. v. door het opstellen van streekplannen) besloot het provincia le bestuur van Utrecht in 1975 voor twee jaar en in 1977 voor zes jaar gelden beschikbaar te stellen voor inventarisatie van het milieu. Aan het eind van het zesjarenplan zou opnieuw beslist moeten worden Over de aard en omvang van het ver- volg van deze inventarisatie. Het projekt kreeg als naam 'Milieukartering provincie Utrecht'. Deze naam is enigszins misleidend omdat in feite een milieu- inventarisatie plaatsvindt waarbij slechts een gedeel- te van de gegevens in kaart wordt gebracht. De organisatie en de uitvoering van het projekt 'Milieukartering provincie Utrecht' berust bij de afde- ling Ecologie van de Milieudienst van de provinciale waterstaat Utrecht (zie figuur 1). De afdeling Ecologie is op haar beurt weer opgebouwd uit enkele bureaus met de volgende globale taakverde- ling: het bureau Milieukartering verzamelt de gege vens, de bureaus Natuurtechniek en Planvorming passen de gegevens toe bij de beleidsvoorbereiding, terwijl de milieu-edukatief medewerker de gegevens voor edukatieve doeleinden gebruikt en voorlichting ver schaft. De inhoudelijke leiding van het projekt is in handen van het hoofd van de afdeling Ecologie drs. ing. P. Hessel, terwijl de dagelijke leiding bij de projektleider drs. W. Hoogendoorn berust. provinciale griffie T provinciale planol. dienst T droge dienst natte dienst afd. water zuiverings beheer bureau bodem en afval Stoffen afd. geluid en lucht afd. water- kwaliteit ecologie bu reau milieukarte ring bureau planvorming bureau natuurtechniek edukatie sektie hydrobiologie sektie botame sektie fauna sektie bodem Fig. 1 De positie van het bureau milieukartering binnen het amtbelijk apparaat van de provincie Utrecht. KT 1982. VIII. 3 21

Kartografisch Tijdschrift | 1982 | | pagina 23