VERSLAG ALGEMENE LEDEN- VERGADERING 1982 De algemene ledenvergadering van de NVK werd op 6 april 1982 gehou- den in het gebouw van de Landin- richtingsdienst in Utrecht. In aanwezigheid van 62 leden opent voorzitter Piket daar om 10. 30 uur de vergadering. Het verslag van de ledenvergade ring van 19 maart 1981, gepubli- ceerd in KT 1981. VII. 2, wordt vastgesteld met een kleine wijzi- ging. Het verslag van de secreta- ris (zie KT 1982. VIII. 2) wordt zonder wijzigingen aanvaard. Daama licht penningmeester Bos enige posten in zijn jaarverslag toe, en wijst de aanwezige leden op de onacceptabele afname van het vermögen van de NVK met f 9. 000, -. Naast de teruggang die reeds in de begroting 1981 was voorzien, waren er onvoorziene kosten voor het speciale Koeman- nummer van het KT en voor de heruitgave van de Opleidingen- brochure. Meijer vraagt waarom deze kosten niet uit het Schokkenkamp-fonds zijn bestreden. De vergadering acht het echter niet juist om dit fonds voor tegenvallers te gebruiken. De Gids voor Kaartenverzamelingen is er uit betaald, een eventuele Neder- landse versie van het Kartografisch Woordenboek zou ervan bekostigd kunnen worden, en voor eventuele speciale lustrumuitgaven moet er eveneens uit het fonds worden geput. Karssen wijst op een plan om Ber tin te laten vertalen. Sijmons zegt dat het fonds zelfs voor alleen vertaalkosten gering is, zonder nog aan de reproductie te denken. Bovendien zal binnenkort ook een Engelse versie van het werk ver- schijnen. Op een vraag van Raas- veldt licht Bos toe dat de rente op het Schokkenkamp-fonds hoger is dan op de spaarrekening in verband met een längere opnametermijn. De in het jaaroverzicht van de pen ningmeester voorkomende post 'KNAG - f 100, -' betreft de bij drage van de NVK aan een Planci- usgedenkraam in de nieuwe behui- zing van het KNAG. Tot die bij - drage is besloten omdat wij van het KNAG "afstammen" en omdat onze eerste voorzitter (Ormeling) tot de initiatiefnemers behoorde. Vervolgens gaan de leden accoord met de verslaglegging. Mede namens Oddens leest Van Hoek het verslag voor van de Kas- commissie. Hierin wordt benadrukt dat de samenwerking met de pen ningmeester plezierig was, en dat de stukken zieh in goede orde be- vonden. Op voorstel van de Kas- commissie wordt de penningmees ter dbcharge verleend over 1981. Begroting 1982. Nadat de penningmeester diverse posten heeft toegelicht vraagt Heerema waarom voor de werk- groepen f 1. 000, - is uitgetrokken als ervan wordt uitgegaan dat ze self-supporting zijn. Sijmons vraagt of de geplande overheadpro- jector weggevallen is tegen de voor- gestelde aanschaf van tentoonstel- lingspanelen. Dat blijkt inderdaad het geval te zijn. Er is voor f 2. 500, - aan panelen voorzien en daamaast is er dan een bedrag f 850, - voor reis- en portokosten beschikbaar ten bäte van de organi- satie van de tentoonstellingen. Op voorstel van Ras zullen deze reis en portokosten op de begroting apart worden aangegeven. Van der Spek stelt voor op het tijdschrift te bezuinigen door een andere papierkwaliteit. Geudeke en Karssen lichten toe dat ge- streefd wordt naar lagere druk- kosten bij gelijkblijvende kwaliteit. Penningmeester Bos licht nog toe dat een post 'onvoorzien' van 10% van het begrote bedrag zeker in deze tijd van bezuiniging, waarin de gratis hulp van institutionele leden onder spanning staat, een noodzaak is. Ras benadrukt dat de uitgaven van de NVK een veelvoud zouden zijn wanneer alle kosten ook zouden worden opgevoerd. Nadat Verroen het bestuur op het hart heeft gedrukt ervoor te waken dat het nadelig saldo niet hoger zal worden dan begroot is, gaat de vergadering accoord met de begro ting 1982. Als nieuwe Kascommis- sie zullen de heren Smits en Hart man optreden. Contributie 1983. Bos legt de vergadering de altema- tieven voor waaruit het bestuur kon kiezen om het nadelig saldo te verkleinen: een soberder uitvoe- ring van het KT, of minder num- mers per jaar; het maken van winst op de activiteiten of contri butie-verho ging. Er is voor het laatste gekozen, en er wordt voor 1983 een contributie van j 48, - voorgesteld. Staal geeft er de voorkeur aan winst te maken op activiteiten, en wijst op het gevaar van een afne- mend ledenbestand bij contributie- verhoging. De voorzitter zegt dat het bestuur zieh dit risico reali- seert, maar dat de contributie laag blijft ten opzichte van andere ver- enigingen. Mevr. Hoogendoorn voegt daar aan toe, dat het een uit- spraak van de ledenvergadering is om geen winst te maken op activi teiten. Ras stelt voor om de contributie jaarlijks met een vast percentage (gelijk aan de inflatie) te verhogen en alleen over extra verhogingen te discussieren. Een voorstel van Verroen om half- jaarlijkse contributie-inning moge- lijk te maken, wordt vanwege de hoge administratie-kosten verwor- pen. Individuele leden, die dat graag willen, kunnen echter met de penningmeester contact opnemen over een regeling. Een voorstel van Raasveldt en Snabiliö om de contributie tot f 50, - te verhogen, vindt geen 4 KT 1982. VIII. 3

Kartografisch Tijdschrift | 1982 | | pagina 6