meerderheid. Piket brengt vervol- gens het bestuursvoorstel over de contributie-verhoging in stemming. Drie aanwezigen stemmen tegen, zodat het wordt aangenomen. Karssen benadrukt dat meer leden als ze ter vergadering aanwezig zouden zijn geweest, tegengestemd zouden hebben, en overhandigt het bestuur een stemverklaring van 6 leden. Verslagen van de werkgroepen. De ingekomen verslagen zijn rond- gestuurd (zie KT 1982. VIII. 2) aan de leden die zieh voor de vergade ring hadden aangemeld. Namens de KT-redactie dankt Geudeke de me- dewerkers van Sijthoff, Falkplan en Topografische Dienst, die steeds weer bij de verzending van het tijd schritt helpen. Hij kündigt het aftreden aan van Sijmons en hem- zelf; Ormeling wordt voorzitter en mw. Van Slobbe gaat het redactie- secretariaat voeren. Voor 1982 en 1983 zijn een aantal themanummers van het KT voorzien, en wel over automatisering, legenda's, naviga- tie, milieukartering, en ook een apart lustrumnummer. Iedereen die hieraan een bijdrage kan leve- ren verzoekt hij dat te willen melden. Hij vermeldt tenslotte de teruglopende advertentie-inkomsten van het tijdschrift. Namens de Werkgroep Geschiede- nis van de Kartografie meldt Wer ner het opnemen van Prof. Schilder in de werkgroep en de voorziene gezamenlijke verzending van KT en Caert-Thresoor aan NVK-leden in 1983. De overlap in de abonnee-lijsten wordt daartoe thans onderzocht. Staal belicht de plannen van de Werkgroep Kaartbeheer voor 1982. Dat betreffen op opleidingsgebied een dagopleiding voor kaartbeheer- ders aan de Tiele-academie, een schriftelijke cursus, en de organi- satie van de NVK-zomercursus over kaartbeheer in september. Als onderwerp voor een toekomsti- ge NVK-activiteit ziet hij een dis- cussie tussen kaartbeheerders en kaartproducenten over kaartbe- schrijving. ICA-activiteiten. Kers houdt een körte inleiding over de ICA waarin hij de doelstellingen, vergaderingen, commissies en werkgroepen behandelt en aangeeft wat de Nederlandse bijdragen aan de ICA zijn (zie voor details KT 1981. VII. 1). Verslagen van de Nederlandse vertegenwoordigers in ICA-commissies zijn de aanwe zigen toegezonden (zie ook eiders in dit tijdschrift). Allerlei ICA- publicaties zijn ter vergadering aanwezig. Meijer vraagt de leden om hulp bij zijn werk als Nederlands vertegen- woordiger in de ICA-Commissie voor Stadskartografie. Hij zal het bestuur voorstellen om een werk groep op dit gebied in te stellen. Op een vraag of het bestuur nog een advies heeft over deelname aan het ICA-Congres in Warschau, wordt ontkennend geantwoord. Er zal geen Nederlandse delegatie zijn, omdat het een technische conferentie betreft en geen algeme- ne vergadering. Be stuu r smutatie s Voorzitter Piket draagt de leiding van de vergadering tijdelijk over aan vice-voorzitter Kers en ver- laat de zaal. Kers licht het bestuursvoorstel toe om Piket voor jaar te herbenoe- men als voorzitter en de heren Van Hoek en Staal als nieuwe leden in het bestuur op te nemen. Piket heeft vorig najaar te kennen gege- ven na zijn lange bestuursperiode ermee te willen ophouden. Het bestuur heeft echter tevergeefs naar een opvolger gezocht. Onder aandrang van de overige bestuurs- leden heeft Piket zieh bereid ver- klaard om de vereniging uit deze impasse te helpen door tot en met het lustrum van 1983 aan te blij- ven. Met J. van Hoek (werkzaam bij Sijthoff-ECI) is de vertegen- woordiging van het particuliere bedrijfsleven uitgebreid. G. Staal is verantwoordelijk voor de kaar- tenbibliotheek van de Stiboka, en momenteel voorzitter van de Werkgroep Kaartbeheer. Vervolgens informeert Kers of schriftelijke stemming gewenst is. Dat blijkt niet het geval te zijn. De aanwezige leden stemmen in met de benoeming van Van Hoek, Staal en Piket tot bestuurslid, en van de laatste mede tot voorzitter. Kers roept de aanwezigen op mee te denken over nieuwe bestuurs- candidaten, daar ook mevr. Hoogendoorn in 1983 met het secretariaatswerk zal stoppen. De wijze van bestuursverkiezing. Naar aanleiding van een verzoek daartoe van een vorige ledenver- gadering heeft Kers een model ont- worpen voor bestuursverkiezing waarbij ook niet-aanwezigen schrif- telijk kunnen mee stemmen. Hiertoe zou een stembureau moe- ten worden ingesteld. In verband met de daarvoor benodigde statuten- wijziging zou men niet eerder dan 1984 tot een dergelijke verkiezing kunnen overgaan. Kers vraagt hierover de mening van de aanwezi gen. Deze blijken er weinig voor te voe- len. Achtereenvolgens betogen Ras, Geudeke, Snabilid, Sterkenburg, Meijer en Willems vanuit verschil- lende invalshoeken dat het een kostbare en tijdrovende operatie zou zijn, waarvan weinig rende- ment kan worden verwacht. Bij stemming blijkt dat slechts twee aanwezigen vinden dat het voorstel nader moet worden uitgewerkt. Wöl wordt er op aangedrongen dat de leden door middel van de convoca- tie duidelijker worden geattendeerd op de mogelijkheid (tegen) Candida- ten voor bestuursfuneties in te dienen en per volmacht te stem men. Hierop wordt de vergadering geschorst. Bij de heropening van de vergade ring om 14. 00 uur neemt Piket het voorzitterschap weer op zieh. Hij feliciteert Van Hoek en Staal met hun benoeming en dankt de aanwezi gen voor zijn verkiezing. Vervol gens wordt afscheid genomen van de niet-herkiesbare bestuursleden. Piket benadrukt dat het contact met De Wijs via de Commissie HTS- NVK zeker zal blijven bestaan en dat we ook Bus - die hij de in- houdsvolle, maar bescheiden pro- ducent van alle Bos-atlassen noemt - niet uit het oog zullen ver- KT 1982. VIII. 3 5

Kartografisch Tijdschrift | 1982 | | pagina 7