90° draaien 90° draaien Klein-groot Sprong 90° draaien Fig. 3. Differentiatie arcering 6Recreatieve doeleinden, lijn, diagonaal Klein-groot dubbele maaswijdte drie-dubbele maaswijdte Enkel-dubbel Sprong Klein-groot Enkel-dubbel Klein-croot Dun-dik De arceringen 3 en 4 staan voor bestemmingen welke in de wet op de Ruimtelijke Ordening worden samenge- vat in een enkele bestemmingscategorie. De respec- tievelijke kruislijn-arceringen: vertikaal-diagonaal en horizontaal-diagonaal tonen dan ook een duidelijke verwantschap. K 1 eu r De voorstellen betreffende kleur zijn in te delen in kleuren voor bebouwde be stemmingen (warme kleuren) en kleuren voor niet bebouwde bestemmingen (koude kleuren). De toe te passen kleuren zijn eenduidig te benoemen en vormen, met behoud van het eigen kleurkarakter, niettemin een harmonisch geheel. De kleuren dienen 'lichtecht' en 'transparant' te wor den aangebracht over alle zieh op de kaart bevindende informatie. Er is een inventarisatie gemaakt van technieken die, onder bepaalde omstandigheden, ge- schikt zijn voor het inkleuren van plankaarten. Voor de volgende technieken en middelen is een beschrijving en een opstelling gemaakt van de toe te passen kleur- nummers: a Talens aquarelverf, Talens Ecoline b PMS drukinktkleuren, PMS filmkleuren, PMS vilt- stiftkleuren Fig. 2. Arceringen op gelijkblijvend stramien Toepassing van een gelijkblijvend horizontaal- vertikaal stramien maakt de kenmerkende ver- schillen tussen de systematisch toe te passen arceringen duidelijk. Kruislijn arceringen zijn: 1 Horizontaal-vertikaal 2 Diagonaal-diagonaal 3 Vertikaal-diagonaal 4 Horizontaal-diagonaal Lijnarceringen zijn: 5 Horizontaal of vertikaal 6 Diagonaal 7 Puntlijn, alle richtingen KT 1983. IX. 1 61

Kartografisch Tijdschrift | 1983 | | pagina 63