Figuur 3. Opd rächt I Het is de bedoeling, dat u de legenda van de Geologi sche kaart 1:50. 000, blad Heerlen omzet in een legen da volgens een lithologische indeling. De gegevens hiervoor vindt u tussen haakjes achter de legendahok- jes op het kaartblad. Om te kunnen beoordelen of uw ideeen wat betreft de lithologische legenda aan de gestelde verwachtingen voldoen, zijn een drietal fragmenten uit de 1:50. 000 kaart bijgevoegd (figuur 2). Het is de bedoeling, dat u de kaartvlakjes op de drie kaartfragmenten invult volgens de door u opgestelde lithologische legenda. Alle legenda-eenheden die op de kaart voorkomen zijn in deze drie fragmenten aanwezig. Opdracht II Ter verduidelijking van de legenda en om een juist in- zicht te krijgen in de geologische opbouw van dit ge- bied is onder de geologische kaart een schematisch profiel weergegeven. Alle legenda-eenheden, die op de kaart voorkomen, zijn in dit profiel terug te vinden. Het nummer boven het kleurvlakje correspondeert met het nummer van het kleurvlakje in de beschrijven- de legenda. Wanneer de stratigrafische legenda wordt omgezet in een lithologische, zal dit tevens eonse- quenties hebben voor dit schematische profiel en zal dit dus moeten worden aangepast (zie figuur 3). Opd rächt III Gevraagd wordt op een vel A3 milimeter papier de bladvulling aan te geven: waar komt de kaart op het papier, waar de lithologische legenda, eventueel een schematisch profiel, de titel en overige randinforma- tie. Het is niet nodig letters enz. te gaan tekenen, echter het aangeven in blokjes waar u een en ander op het vel zoudt willen plaatsen en binnen welke ruimte u dit had gedacht. Daarbij moet u er van uitgaan dat een en ander op schaal 1:50. 000 wordt uitgegeven. Boven- dien wordt gevraagd aan te geven wat het afsnijformaat van de kaart moet worden. De kaart wordt uitgegeven tesamen met een toelichting. Deze toelichting heeft het formaat van 15 x 29 cm. Noot M. Dansen is hoofd van de afdeling Kartografie van de Rijks Geologische Dienst te Haarlem. Geologische excursie door Zuid-Limburg, ingeleid door en onder leiding van P. Bosch KT 1983. IX. 1

Kartografisch Tijdschrift | 1983 | | pagina 79