Van de redaktie Dit verslag van de studiedagen over kaartlegenda's gehouden in Rolduc afgelopen mei brengt ons weer terug naar de omgeving waar het - als bij alle NVK-manifestaties - mooi weer was en waar we ons drie vier dagen lang ongestoord, ver van de normale woon- en werkomgeving, op een kartografisch onderwerp konden concen- treren. Wat de hier beschreven bijeenkomst vooral waardevol heeft gemaakt, naast de organisatie van Wallie Hoogendoorn en Wil de Haas, is de inbreng van buitenstaanders, die - hoewel lid van de vereniging - in hun normale beroepspraktijk iets verder afstaan van de kartografie. Wat onze komst naar Rolduc daarnaast de moeite waard deed zijn was de positieve kritiek op elkaars werk, iets waar we meer mee opschieten dan met lieve woorden, en waar veel deelnemers hun voordeel mee zullen doen. Rolduc 1982 zal ook vooral in de herin- nering blijven vanwege de door de Rijks Geologische Dienst georganiseerde excursie in het kader van de oefe- ningen met de legenda van de geologische kaart. Voor dit verslag minder relevant, maar voor het Kartografisch Tijdschrift een grote ingreep is het vertrek van twee redaktieleden: Geudeke en Karssen. Beiden zijn vanaf het eerste verschijnen betrokken geweest bij onze kartografische tijdschriften; Geudeke bij "Kartografie, Mededelingen van de Kartografische Sectie van het KNAG", en Karssen bij het "Kaartbulletin". Na de fusie van deze periodieken bij de verzelfstandiging van onze vereniging stapten beiden over naar de redaktie van het nieuwe Kartografisch Tijdschrift, waarbij Geudeke de zware last van het secretariaat op zieh nam. Aart Karssen heeft het gezicht van het nieuwe tijdschrift bepaald: het omslag en ook de nieuwe kleurstellingen daarin (dit nummer is daar ook weer getuige van) en de lay-out. Beiden hebben ook veelvuldig zelf met artikelen, berichten en recensies bijgedragen aan de kartografische in- formatie-uitwisseling in Nederland, en we hopen dat ze dat in elk geval zullen blijven doen. Voor de vertrekkende redakteuren in de plaats komt Cornd van Elzakker van het ITC (een tweede nieuw redak- tielid is nog niet gevonden). We heten hem hier van harte welkom en zijn op voorhand erkentelijk voor de tijd die hij in deze gezamenlijke onderneming ten behoeve van de NVK wil investeren. Samen met deze wisseling in de samenstelling van de redaktie is ook een wijziging in de taakverdeling doorge- voerd. Ormeling zal gaan optreden als voorzitter van de redaktie, terwijl Annemieke van Slobbe het redaktie- secretariaat (tevens eindredaktie) gaat voeren. Het redaktie-adres wordt: Stichting voor Bodemkartering, Postbus 98, 6700 AB Wageningen. KT 1983. IX. 1 5

Kartografisch Tijdschrift | 1983 | | pagina 7