'Maar mijn echtgenote ligt precies onder de draden,' merkte ik op. 'Zo is het,' zeiden zij. 'Maar deze enkele meters brede strook onder de draden behoort nog tot het grondgebied van de gemeente Vrijburg.' Ik moet er meteen bij zeggen, dat zij buitengewoon vriendelijk waren en mij de situatie met veel geduld uitlegden; doch dat kon niet het feit verhelpen, dat dit ongeval buiten hun competentie viel. Heiaas moesten zij derhalve onverrichterzake vertrekken. 'Wij hopen,' zeiden zij, 'dat u gevoel hebt voor een dusdanig dehcate aangelegenheid. U begrijpt, twee gelijksoortige diensten...' 'Vanzelfsprekend,' beaamde ik. 'Ook in mijn eigen werkkrtng word ik sonrs voor dit soort problemen geplaatst. Enig uitstel is in zo'n geval beter dan dat naderhand nog veel meer tijd aan het uitvechten van competentie- quaesties wordt besteed.' 'Wij beloven u, dat wij na onze terugkeer in Elspijk terstond de GGD van Vrijburg zullen waarschuwen. 'Daar zou ik u buitengewoon erkentelijk voor zijn.' et nadruk wil ik opmerken, dat de ambulance van deze gemeente inderdaad binnen een half uur ter plaatse was. Tot mijn bevreemding echter deelden zij mij mede, dat het gebied onder de draden tot de gemeente Elspijk behoorde. 'Maar volgens de GGD van Elspijk,' zei ik, 'maakt de strook onder de draden nu juist deel uit van de gemeente Vrijburg!' Nadat zij elkaar even met vragendomlaaggetrokken mondhoeken hadden aangekeken, zeiden zij: 'Dit moet dan terstond nagegaan worden op het gemeentehuts. Echter, in afwachting van dat onderzoek kunnen wij uiteraard geen maatregelen nemen.' 'Dat begrijp ik volkomen,' Steide ik hen op hun gemak. Elet beste is inderdaad, wanneer dit soort zaken volstrekt correct wordt geregeld.' Wij scheidden met een handdruk. Inmiddels was ook de Rijkspolitie versehenen, die procesverbaal opmaak- te. Terwijl de heren met hun onderzoek bezig waren, overwoog ik of het toegestaan was, via hen een andere weg te bewandelen. Ik was mij er volkomen van bewust, daarmee het onderzoek op het gemeentehuis van Vrijburg te doorkruisen; na de uitslag daarvan zou of de ambulance van Vrijburg öf die van Elspijk weer verschijnen, alleen om dan te bemeiken, dat mijn echtenote reeds door een andere instantie was weggehaald. AI hun moeite zou te vergeefs zijn geweest. Was dat moreel geoorloofd? Of, minder hoogdravend geformuleerd, was dat fatsoenlijk? Maar omdat de 9

Kartografisch Tijdschrift | 1983 | | pagina 11