zijn schuur, alwaar ik materiaal en gereedschap aantrot. Na ampele overweging koos ik voor de klassieke huisvorm met een puntdak; misschien werd ik bij die beslissing bei'nvloed door de boerderij van de Van Amerongens. De rest van de dag ging heen met zagen en timmeren. Dak en zijwanden vervaardigde ik van planken, zo ook de achterwand; de voorkant sloot ik af met jute. Na het gereedkomen van mijn arbeid nam de heer Van Amerongen mijn creatie glimlachend in ogenschouw, en s avonds na de maaltijd berekende hij mij een onbetekenend bedrag voor de gebruikte materialen, benevens luttele guldens huur voor het gereedschap, wat mij niet anders dan redelijk voorkwam. Gelukkig is het mijn gewoonte om nooit geld onbeheerd in mijn woning achter te laten, en aangezien het het begin van de maand was, beschikte ik over een niet onaanzienlijke som, waarmee ik het wel enige tijd kon uitzingen. e volgende dag, maandag 6 mei, beide ik reeds om 8.30 uur de firma IINTEROP bv te Amsterdam, waar ik sedert 23 jaar werkzaam was, aanvankelijk als magazijnbediende, later als magazijnchef. Mijn werkgever, de heer H. J. Groeneveld, bleek buitenslands; ik kreeg zijn zoon, de heer H. J. Groeneveld Jr., die tevens zijn firmant is, aan het toestel. Ik legde hem mijn deplorabele situatie uit en verzocht hem om mij, gezien de overmacht waarin ik mij bevond, nogenkele dagen vrijaf te geven. 'Ja,' zei hij. 'O. Blijf even aan het toestel, Lichtbeelt.' Het was een vrij kostbaar interlokaal gesprek, en nadat hij mij, vriendelijk genoeg, niet langer dan enkele minuten had laten wachten, zei hij Ja, Lichtbeelt, je hebt nog vier snipperdagen te goed. Die kun je bij wijze van uitzondering achter elkaar opnemen.' Ik dankte hem welgemeend voor zijn tegemoetkomendheid. Zeer sympa- thiek was hij mij eigenlijk nooit geweest, dat moet ik eerlijk bekennen, ik verdacht hem van de harteloosheid die tweede generaties in het bedrijfs- leven zo vaak kenmerkt, en ik was oprecht verheugd dat ik mij in hem had vergist. Aansluitend beide ik onze dochter, mevrouw G. J. Hofman-Lichtbeelt te Middelburg. Zij bleek zeer geschokt toen zij vernam van het treurige ongeval. Ofschoon wij haar sedert haar huwelijk, ten gevolge van de grote afstand, nog maar zelden zagen, had tussen ons altijd die unieke band bestaan die uitsluitend bestaat tussen ouders en hun hinderen. Toen zij vroeg in welk ziekenhuis moeder werd verpleegd, was ik wederom genoodzaakt mijn droeve relaas te doen. Het was dan ook of er een licht in 13

Kartografisch Tijdschrift | 1983 | | pagina 15