zwembad.' 'Dat neem ik onmiddellijk van u aan,' zei ik, 'u hebt daar ervaring mee. Maar, heren, zei ik en verhief mijn steni, 'als mijn echtgenote niet naar een ziekenhuis vervoerd kan worden, aangezien dit gebied onder geen enkele junsdictie ressorteert, dan moet u hier ook niet over bouwvereun- ningen beginnen te zaniken!' Zij keken elkaar even aan en barsten toen in lachen uit. Bent u dan, vroegen zij, 'misschien ook van mening, dat u hier tussen de draden ongestraft een moord kunt plegen?' Die veronderstelhng lijkt mij inderdaad wat ver gaan.' Een ongeval is iets anders dan een overtreding, waarde heer Bij een overtreding of in elk geval bij een misdrijf heeft zelfs iedere burger airestatiebevoegdheid, ongeacht in welke gemeente hij woont of in welke provincie de wet overtreden wordt.' Ik boog mijn hoofd. Ik begreep, dat protesteren hier niet meer zou helpen Uw kampeervergunning alstublieft,' zeiden zij kort. Ik had geen been nreer omop te staan. Nadat zij procesverbaal hadden opgemaakt en hun boekjes in hun borstzak stopten, zeiden zij 'Met de vervolging van de laatste overtreding zal het vermoedelijk wel loslopen maar u kunt er Staat op maken, dat uw illegale bouwwerk dezer dagen zal worden gesloopt.' at de zaken een steeds somberder keer begonnen te nemen, ontging |mij niet. Ook de heer Van Amerongen merkte het aan mij. Toen I wij die avond na de maaltijd opstonden, legde hij enkele ogenblik- ken zwijgend zijn eerlijke boerenhand op mijn schouder De volgende dag bracht twee brieven. De eerste behelsde het antwoord van de Algemene Bijstand, waar ik een werkloosheidsuitkering had aan^e- vraagd. Daarvoor kwam ik niet in aanmerking, aangezien ik mij niet binnen de voorgeschreven 24 nur bij het Gewestelijk Arbeidsbureau van mijn woonplaats had vervoegd. Dat ik dat had verzuimd, kon ik moeilijk ontkennen. Men raadde mij aan, een beroep te doen op de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten- een raad, die ik ter harte besloot te nemen. De tweede brief was van de Inspecteur-Generaal voor de Volksgezondheid Daann stond, dat dit grensincident een geheel nieuw probleem vormde weihaast metafysisch probleem'), dat uitsluitend door de minister zelf beshst kon worden. Deze bevond zieh echter momenteel in Zambia waarna hij nog Nigeria en Oeganda zou bezoeken. In afwachting van zijn terugkomst raadde men mij aan, mij te wenden tot de Commissie voor de V erzoekschriften van de I weede Kamer der Staten-Generaal. 24

Kartografisch Tijdschrift | 1983 | | pagina 26