Ik heb de hier geschetste ontwikkelingen gedurende 25 jaar van nabij mögen meemaken: in bet begin als belangstellend lid en correspondent, daarna elf jaar als redakteur van Kaartbulletin en acht jaar als redakteur van he Kartografisch Tijdschrift. Als redakteur ben je voortdurend beztg met het schrijven van verslagen, artikelen, recensies en aankondigingen, maar ook met bet werven van advertenties, het verzamelen, redigeren en cot tigeren van codi het leggen van kontakten met drukkers, het organiseren van de verzending en daarnaast het meer creatieve werk zoals het ontwerpen van omslagen het verzorgen van de typografie, het uitkiezen van nieuwe kleinen en het verzorgen van de opmaak. En dan zijn daar natuurhjk de honderden redaktievergaderingen, waar voor elk afzonderhjk nummer de taken worden verdeeld en als team creatief wordt gebrainstormd over opzet en inhoud van körnende nummers. T T Aan al deze dingen is thans voor mij een einde gekomen. Met het nu voor U liegende jubileumnummer neem ik afscheid als redakteur van het kartogra fisch Tijdschrift. Ter gelegenheid van dit feit heeft de redaktie de verzotging van dit speciale nummer in mijn handen gelegd. Het jubileumnummer is, zoals dat hoort btj een jubileum, geheel anders dan anders Er komen een aantal echte hteratoren aan het woord: Harry Mulisch met zijn meeslepende verhaal De Crem; Maarten Biesheuyel met een fantastische vertelling over de ambities van twee kaartmakers en he fascinerende relaas van Hubert Lampo over de geheimzinnige exactheid van de oude kaarten van Pin Reis. Deze bekende namen uit de nederlandse literatuur staan borg voor een hoogwaardtg leesgenot. Tevens zult U in du nummer de fraaie resultaten van de onder onze leden uitgeschreven cartoon- wedstrijd aantreffen. De prijswinnaars K. Hulsteyn (le en 3e pnjs) en A. Nieuwenhuis (2e prijs) worden vanaf deze plaats van harte gelukgewi ns Tay-out en typografie werden speciaal aangepast, zodal we met recht kunnen soreken van de eerste bibliofiele uitgave van het kartografisch I ljdschrift. De redaktie spreekt dan ook de hoop uit dat EJ dit bijzondere nummer met extia Uw fchSS^redakteur maakt van de gelegenheid gebruik om al diegenen met wie hij in de loop der jaren in een of andere vorm mocht samenwerken e bedanken voor hun hulp en vaak ook vriendschap. Zonder anderen tekort te willen doen wil ik hier in het bijzonder twee namen noemen: Andre Verroen en Albert Ras, met wie ik zoveel jaren mtensief werkte aan de samenstelhng van tientallen Kaartbulletins en op wiens vriendschap ik tot op de huldige RfS^mij nog de trouwe lezers van mijn artikelen te bedanken voor hun vaak opbouwende reakties, zij stimuleerden nnj om steeds opnieuw de pen ter hand te nemen en dit zal ik ook in de toekomst blijven doen want over ons nrooie en boeiende vak ben ik voorlopig nog lang met uitgeschreven.... AartJ. Karssen maart 1983

Kartografisch Tijdschrift | 1983 | | pagina 7