Van de redaktie Voor de tweede keer dit jaar bevat het Kartografisch Tijdschrift een verslag van NVK-activiteiten. Ditmaal betreft het de Kartografendagen over automatisering in november 1982 georganiseerd door de kontaktgroep Automatisering in de Kartografie. Dit verslag brengt de meeste lezingen die op 4 en 5 november op de boot in Kampen zijn gehouden. Zij geven een overzicht van de stand van de automatisering bij een aantal Nederlandse bedrijven en instellingen. De heren Kers en Van Zuijlen hebben als Organisatoren van deze Kartografendagen, tevens de kopij verzameld en zonodig voor opname in dit tijdschrift bewerkt. Daarnaast treft u twee artikelen aan uit de hoek van het onderwijs, waar- bij tevens naar praktische toepassingen wordt gekeken. De toegevoegde lijst van termen zal hopelijk bijdragen tot een beter begrip van de taal van de computer-karto- grafen en daardoor van het werk dat zij verrichten. Gezien het toenemende belang van de automatisering geven wij u tenslotte de visie van vier deskundigen op de toekomst van dit deelgebied, en op de consequenties ervan voor de kartografen. De grote belangstelling tijdens de kartografendagen in Kampen heeft het bestuur ertoe gebracht de Kontaktgroep Automatisering te vragen jaarlijks een "herhalingsoefening" te houden. Deze heeft dat toegezegd, waardoor dit deelgebied van het vak regelmatig ook in het Kartografisch Tijdschrift zal terugkeren. U hoeft dus niet bang te zijn uit de boot te vallen. Gezicht vanaf de boot op Kampen lü foto: A Ras PROGRAMMA donderdag 4 november 10. 30 uur Ontvangst van de deelnemers 11. 00 uur Opening door de voorzitter van de N. V. K. prof. dr. J. J. C. Piket 11.15 uur Prof. ir. L. van Zuijlen - Inleiding in de automatisering in de kartografie 13. 30 uur Ir. H. Quee - Toepassing van de automati sering in de kartografie bij de Nederlandse Spoorwegen 14. 00 uur Ir. C. W. Corbet - Digitale grootschalige kaarten bij de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat 14. 30 uur Hr. J. Plender - Kaarten voor de Rijks- planologische Dienst en de automatisering 15. 30 uur Dr. E. K. I. P. L. Steinprinz - Toepassing van de automatisering in de kartografie bij de Rijks Geologische Dienst 16. 00 uur Ir. H. T. J. A. Uitermark - Trends in de ontwikkeling van interactieve grafische Systemen 16. 30 uur Discussie vrijdag 5 november 09. 00 uur Drs. M. A. Damoiseaux - Automatisering bij Waterstaatskartografie 09. 30 uur Ir. J. Bormans - Waarom automatisering bij de leidingenregistratie van de N. V. P.N. E.M. 10. 00 uur Ir. H. J. G. L. Aalders - Toepassing van de automatisering in de kartografie bij het Kadaster 11. 00 uur Hr. J. J. Verwaal - Hoe beleeft of beleefde de kartograaf de automatisering 11. 30 uur Discussie (vertrek uit Kampen, per boot) 12. 00 uur Slulting door de voorzitter van de N. V. K. prof. dr. J. J. C. Piket 13. 30 uur Aankomst Zwolle 14. 00 - 16. 00 uur Bezoek aan de Rijksplanologische Dienst KT 1983. IX. 3 5

Kartografisch Tijdschrift | 1983 | | pagina 7