- inhoudsvoorwaarden van de basiskaart; planning van ondergrondse voorzieningen. Inmiddels is de bruikbaarheid aangetoond en is besloten tot een realisatie van een overeenkomstig projekt voor de planning van ondergrondse voorzieningen. Het eisenpakket De eerder genoemde vraagstelling ging vergezeld van een eisenpakket dat te onderscheiden is in de groepen: - leveringscondities; - thema-voorstelling; - bijkomende bepalingen. Op de verschillende groepen van eisen wordt verder ingegaan. De leveringscondities. - Gelijktijdige levering van vijf kaartbladen, die be trekking hebben op vijf vooruitlopende perioden: 1 maand vooruit, 2 maanden vooruit, 3 maanden vooruit, de 4e-t/m 6e maand vooruit (het 2e kwar- taal) en de 7e t/m 12e maand vooruit (het 2e half- jaar). Dit houdt in, dat wanneer eind april de kaarten ge- maakt worden, deze gelden voor een onderhouds- situatie zoals zij verondersteld wordt te zijn voor de perioden juni (le maand), juli (2e maand), augustus (3e maand), September t/m november (2e kwartaal) en tenslotte van december t/m mei in het daaropvolgende jaar (2e halfjaar). - Alle Objekten moeten per periode op £ön kaartblad voor het stedelijk gebied worden weergegeven. Dit betekent voor Rotterdam uitvoering op de schaal 1:20. 000. Het blad heeft een afmeting van 88 x 120 cm en omvat de gehele rechter en linker Maasoever oostelijk van de Oude Maas. - Een naar behoefte afgestemde oplage, aanvankelijk van 25 exemplaren per periode, later verhoogd tot 40 exemplaren per periode. - Een periodieke maandelijkse revisiecyclus. Samengevat: het elke maand leveren van vijf kaarten in een oplage van 40 exemplaren op een kaartschaal 1:20. 000. Eisen met betrekking tot de kaartinhoud. - Complete topografie en bestemmingen. Dit houdt de bestemmingselementen in zoals bebouwd, park, water, industrie, enz. De 19 op deze schaal voor- komende dementen zijn tot 11 groepen samengevat. - Alle straatnamen en namen van waterwegen, havens e. d. alsmede het ruitennetregister. - Wegenfunktie-klassifikatie, volgens een door de Verkeersdienst van de gemeente Rotterdam vastge- legde en door de gemeenteraad bekrachtigde inde- ling: rijkswegen, hoofdwegen, verzamelwegen, wijkontsluitingswegen en alle overige daartoe niet behorende Straten, pleinen, enz. - Het Rotterdamse grondgebied (beheergebied) moet herkenbaar zijn tegenover andere gebieden, met behoud van de doorlopende strukturen als water wegen, spoorwegen, enz. Topografie, namen en wegen moeten alleen binnen het Rotterdamse beheergebied worden weergegeven en niet daarbuiten. - Alle wegen die door het openbaar vervoer in welke vorm dan ook gebruikt worden (bus, tram, trein, metro), moeten duidelijk herkenbaar zijn. Eisen met betrekking tot het af te beeiden thema. - Alle wegen moeten worden aangegeven welke in de betrokken (kaart-)periode in onderhoud zijn. - Hierbij dient onderscheid te worden gemaakt in: - geheel afgesloten wegen; - tijdens onderhoud beperkt te gebruiken wegen; - de beschikbare rijrichting van beperkt bruikbare wegen. Voor de kwartaal- en halfjaarskaarten verder nog vermelding van de totale duur van het geplande onderhoud. - Na enige maanden volgde een uitbreiding door aan- duiden van: - straatvernieuwingsprojekten; - aanduiden van gefaseerd onderhoud bij grote Projekten. Bijkomende eisen. - De basiskaart mag gemiddeld slechts een half jaar oud zijn, met een maximum van 1 jaar. - De betrokken periode-aanduiding op de kaart alsme de de thema-inhoud moeten direkt goed en snel her kenbaar zijn en door de gebruikers makkelijk te interpreteren zijn. - De inhoud van de kaart moet geordend opgebouwd zijn, in volgorde van belangrijkheid: onderhouds- thema, wegenfunkties en basiskaart. Deze ordening geeft een beperking in de vrijheid van symboolkeu- ze. - Het gehele produkt moet goedkoper zijn dan de tot dan gehanteerde wijze van informatie-inwinning door de commissie, met inbegrip van de tijdwinst bij de besluitvorming door de commissie en het sneller nemen van maatregelen. Dit moet als de hoofdeis uit het totale eisenpakket gezien worden: Indien het kaartprodukt niet leidt tot de beoogde duidelijkheid en tijdwinst in besluit vorming, dan behoeft men de kaarten niet! - De gehele produktie moet Over een periode van 1 jaar vooruit gecalculeerd worden. Analyse en aanpak Het eisenpakket is zodanig opnieuw gerangschikt dat het in drie delen uiteenvalt. Om te beginnen het managersprobleem. Hoe en wan neer krijgt de afdeling Kartografie de benodigde infor- matie voor de revisie? Hoeveel tijd is er voor vol- tooiing beschikbaar? Hoe en wanneer moet geleverd worden? Een overzicht van dit probleem geeft de volgende tabel. vergaderen inventariseren kaartproduktie drukkerij Na elke vergadering voor een voortgangs- en plan- ningsinventarisatie (laatste donderdag van de maand) worden op de kaarten de wijzigingen en aanvullingen aangegeven. Uiterlijk vrijdag komen deze bij de afde ling Kartografie binnen. De eerste dag van de maand komt de commissie voor besluitvorming bij een. Dit 42 KT 1983. IX. 4

Kartografisch Tijdschrift | 1983 | | pagina 44