Daar alleen zwart voor opdruk in aanmerking komt is een vlakvullend (raster) symbool niet te gebruiken omdat daardoor de ondergrond onleesbaar zou worden. Bovendien zou het teveel nadruk krijgen. De wegen-in-onderhoud worden met een zwarte balk aangegeven over de volle wegbreedte en over de ge- hele lengte van het betrokken wegvak. De produktie Van de bijgewerkte benodigde basiskaartgravure wor den vijf peelcoats gemaakt (voor de le, 2e en 3e maand, 2e kwartaal en 2e halfjaar) in leesbare stand, welke direkt met mask-cote worden afgedekt. Ook wordt hiervan een gidsbeeld op graveerfilm gemaakt. Voor de kwartaal- en de halfjaarskaarten is dit geen probleem, want ze schuiven maandelijks op. Met de maandkaarten is de werkwijze volgens het volgende Schema. produktiemaand 1e maandkaart 2e maandkaart 3e maandkaart januari februari maart april maart april mei juni april mei juni juli mei juni juli augustus enz. Na drie maanden drie maal gemuteerd te zijn wordt de peelcoat niet weggedaan maar opnieuw in de cyclus opgenomen (zie Schema) productie- 1e 2e 3e maand mnd. periode mnd. periode mnd. periode Januari Mei C Februari Mei B Juni C Maart Mei A-*—" Juni B-» April Juni A-» Aug. C Mei Aug. B Sept. C Juni Aug. A^ Sept. B Het proces is zo opgebouwd dat alle onderdelen maan delijks aangepast kunnen worden. De aanleg is steeds als eenmalig te beschouwen totdat een der beelddra- gers noodgedwongen vemieuwd moet worden. De peelcoats zijn voor de wegen-in-onderhoud en de gra- vure voor de straatvemieuwingsprojekten. Voor elke peelcoat wordt dezelfde werkwijze gevolgd: alle wegen-in-onderhoud worden ongeacht hun latere sym- bolisatie uitgepeld. Het aangeven van beperkt afge- sloten wegvakken gebeurt door aan de rugzijde het 'blokken' van de wegen met fotografische afdekverf uit te voeren. Bij revisie kan een beperkt bruikbare weg, die geheel afgesloten wordt, op de peelcoat makkelijk uitgevoerd worden door de aangebrachte streepjes met water weg te nemen. Vervallen weg vakken in onderhoud worden met rood plakband afge dekt. Samengevat omvatten de werkzaamheden op de peel coats: - eerste keer: - alle benodigde wegvakken uitpellen; - peelcoat aan rugzijde vetvrij maken; - aan rugzijde met fotografische afdekverf de symbolisatie van de beperkt bruikbare wegen aanbrengen. - elke volgende revisie: - bij veranderde bruikbaarheid: of wegwassen of aanbrengen van de 'blok'strepen aan de rugzijde; - voor toegevoegde wegvakken dezelfde behandeling als bij de eerste keer; - vervallen wegvakken in onderhoud aan de rug zijde afplakken; - eventueel bij terugkerende planning de oude toe- stand herstellen door wegnemen van het rode plakband. Welke peelcoat wordt nu gebruikt voor welke periode? Om vergissingen te voorkomen wordt elke maand, zo- dra de mutatie begint, direkt de codering A, B of C op het vel aangebracht. Het is te verwachten dat het merendeel uit een A-situatie afgedekt moet worden en ook vele nieuwe wegtracö's moeten worden gepeld en gesymboliseerd indien zij naar een C-situatie over- gaan. Bij de overgang van een C- naar B- of van een B- naar een A-situatie zal de hoeveelheid mutaties geringer zijn. Hieruit kan de konklusie worden getrok- ken dat van de drie maandperiodekaarten er twee be- trekkelijk snel en eenvoudig te realiseren zijn en dat de kwartaal- en halfjaarskaarten tot de zgn. opschui- vingsrevisies gerekend kunnen worden. In de gravure worden, het gidsbeeld volgend, alle straatvemieuwingsprojekten gegraveerd zoals die op alle vijf kaarten voorkomen, evenals de faseringste- kens. Wanneer nu een A-peelcoat gereed is worden de straatvemieuwingsprojekten afgeplakt, welke voor de bestemde periode niet nodig zijn. Een belichtingskombinatie van peelcoat en gravure geeft de benodigde eindfilm. Door direkt hierna de gravure bij te werken voor de B-situatie kan de vol gende eindfilm belicht worden. Zo kan de ene maand- periodekaart na de andere gemaakt worden. Met strippingfilm worden pijlen en periode-aanduiding op de eindfilms aangebracht. Voor de kwartaal- en half jaarskaarten wordt voor dit laatste een andere werk wijze gevolgd. Op deze kaarten moet namelijk bij elk wegenonderhoudsprojekt en straatvemieuwingscom- plex de totale periode in tekst worden aangegeven. Daar het grootste deel van de bestaande tekstmontage gehandhaafd blijft wordt er niet maandelijks een nieuwe gemaakt, maar wordt de bestaande overlay bij gewerkt. 44 KT 1983. IX. 4

Kartografisch Tijdschrift | 1983 | | pagina 46