1980 Verschijning van de NVK-brochure Opleidingsmogelijkheden in de kartografie in Nederland, onder redaetie van Drs. F. J. Ormeling. De tweede druk verscheen in 1981. 1980 De eerste Studenten melden zieh voor de kartografiedifferentiatie binnen de afdeling Landmeetkunde aan de HTS voor Bouwkunde te Utrecht. 1980 Begin van de uitgave van facsimile-edities van wandkaarten uit de 16de en 17de eeuw onder redaetie van Dr. G.G.Schilder. 1980 Enkele Nederlandse kartografen verzorgen het Nederlandse aandeel voor de tentoonstelling "Carto- graphie - l'Image du Monde" in het Centre Pompidou te Parijs. 1980 De "Society of University Cartographers (SUC)" uit Groot-Brittannie houdt haar "Summer School" in het Economisch-Geografisch Instituut van de Erasmus Universiteit te Rotterdam. Er wordt een NVK- SUC-dag georganiseerd. 1980 De Staatsuitgeverij publiceert de "Lijst van Landennamen" samengesteld door de commissie Schrijf- wijze Buitenlandse Aardrijkskundige Namen (CBAN) van het Ministerie van Onderwijs en Wetenschap- pen. 1981 Afscheid van Prof. dr. ir. C. Koeman als hoogleraar in de kartografie R, U. Utrecht, o. m. met een Symposium over de "Kartering van Nederland tot het jaar 2000". 1981 Promotie van mevrouw Y. M. Donkersloot-De Vrij tot doctor in de letteren op het proefschrift "Topo- grafische kaarten van Nederland voor 1750". Promotoren: Prof. dr. ir. C. Koeman en Prof. dr. M.W. Heslinga. 1981 Benoeming van dr. G. G. Schilder tot hoogleraar in de historische kartografie aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. In 1982 aanvaardde Prof. Schilder zijn ambt met de inaugurele rede: "Plaatsbepaling. De oude kaart in zijn verscheidenheid van toepassingen". 1981 Begin van de opleiding "Hydrografie" aan de Hogere Zeevaartschool te Amsterdam. 1981 Workshop "Practical Map Curatorship in Developing Countries" te Utrecht (georganiseerd door Dr. E. H. van de Waal) met gastbezoeken o. a. aan het ITC Enschede. 1982 Begin nieuwbouw Topografische Dienst te Emmen. 1982 Viering te Apeldoorn van het 150-jarig bestaan van de Dienst van het Kadaster en Openbare Registers met het Symposium "Blik op goede gronden". 1982 Publicatie door de FOBID van de Beschrijvingsregels voor kartografische documenten als deel 8 van de "Regels voor de titelbeschrijving". 1982 Tweede editie van de kaartencatalogus van de Stichting voor Bodemkartering te Wageningen. 1982 Leerstoel kartografie aan de T. H. te Delft in het kader van de alom woedende bezuiniging opgeheven. Een zwarte bladzijde in de geschiedenis der kartografie. Het vak wordt ondergebracht bij de leerstoel V a stgoed sy stemen 1982 Afscheid Prof. dr. F. J. Ormeling als hoogleraar in de kartografie aan het ITC te Enschede, o. a. met een international Symposium "Needs for mapping and education in cartography in developing countries". 1982 Stichting van het Ormelingfonds. 1982 Start van Caert-Thresoor, tijdschrift voor de geschiedenis van de kartografie in Nederland onder re daetie van leden van de NVK-werkgroep voor de geschiedenis van de kartografie. 1983 Eredoctoraat voor de Franse kaartenhistoricus M.Destombes t. g. v. de 347ste dies van de Rijksuni versiteit te Utrecht. Promotor: Prof. dr. ir. C. Koeman en Prof. dr. G.G.Schilder. 1983 Vijfentwintigjarig bestaan van de KS/NVK. Lustrumviering in Congrescentrum Leeuwenhorst in Noordwijkerhout o. m. met voordrachten, tentoonstellingen, vakbeurs, diner en aanbieding van een lustrumnummer van het K. T. verzorgd door A. J. Karssen. 64 KT 1983. IX. 4

Kartografisch Tijdschrift | 1983 | | pagina 66