RICHTLIJNEN VOOR HET ORMELINGFONDS 1. Het Ormelingfonds is tot stand gekomen op 2 april 1982 bij het afscheid van prof. dr. F. J. Ormeling als hoogleraar in de kartografie aan het ITC in Enschede. 2. Het fonds is een afseheidscadeau, bijeengebrächt door collega's, vrienden en kennissen van prof. Ormeling. Hiermede werd een lang gekoesterde wens van prof. Ormeling gerealiseerd, namelijk het stichten van een fonds, uit de rente waarvan leden van de Nederlandse Vereniging voor Kartografie een bijdrage in de kos ten van de deelname aan buitenlandse kartografische congressen, seminars, e. d. kunnen ontvangen. 3. Het beheer van het Ormelingfonds is op 2 april 1982 door prof. Ormeling overgedragen aan de Nederland se Vereniging voor Kartografie (NVK). Het bestuur van de NVK zal het fonds ook financieel beheren en legt daarover jaarlijks verantwoording af aan de algemene ledenvergadering. 4. De middelen van het fonds mögen uitsluitend aangewend worden voor de in art. 2 bedoelde bestemming en mögen nimmer voor andere doeleinden, waaronder die genoemd onder art. 28 van de Statuten van de NVK, worden gebruikt. 5. Voor een bijdrage als bedoeld in art. 2 kunnen persoonlijke leden van de NVK in aanmerking komen, die zieh verdienstelijk hebben gemaakt in de kartografie en doorgaans niet in de gelegenheid zijn aan onder art. 2 bedoelde kartografische activiteiten deel te nemen. Hierbij wordt gedacht aan hen die bijvoorbeeld: - zieh langdurig hebben ingezet voor de kartografie. - via onderzoek een belangrijk kartografisch resultaat hebben bereikt. - een belangwekkende publikatie hebben geprodueeerd. - belangrijk organisatorisch werk hebben verricht in de diverse sectoren van de vereniging zoals: het bestuur, een werkgroep dan wel ten behoeve van het Kartografische Tijdschrift, voor de organisatie van studiedagen, kartografendagen, zomercursussen of tentoonstellingen. - een andere bijzondere kartografische prestatie hebben verricht. 6. Voor de beoordeling of een lid in aanmerking komt voor een bijdrage als bovenvermeld, zal het bestuur een commissie benoemen, die in deze het bestuur adviseert. De commissie wordt telkens voor de tijd van 4 jaar benoemd. In de commissie hebben zitting: - ddn bestuurslid, - twee persoonlijke leden van de NVK waarvan vereist wordt dat zij een breed overzicht hebben over de Nederlandse kartografische wereld. 7. Elk jaar wordt het beschikbare bedrag door het bestuur vastgesteld, evenals de hoogte van iedere toeken- ning. 8. De leden zullen via het Kartografische Tijdschrift worden uitgenodigd: - bij het bestuur een aanvrage voor een tegemoetkoming in de kosten voor het deelnemen aan een buiten landse kartografische activiteit in te dienen. - de aandacht van het bestuur te vestigen op leden die naar hun mening in aanmerking komen voor een tegemoetkoming. Een dergelijke oproep zal in ieder geval in het jaar voorafgaande aan elke ICA (Internationale Kartografi sche Vereniging) conferentie plaatsvinden. 9. Het gebruik van het ter beschikking gestelde bedrag dient steeds met schriftelijke stukken aangetoond kunnen worden. 10. Het gebruik, niet in overeenstemming met de gestelde doeleinden, geeft het bestuur het recht het ter be schikking gestelde bedrag onmiddellijk terug te vorderen. 11. Bij ontbinding van de vereniging dient het Ormelingfonds in stand te blijven en wordt het beheer overgedra gen aan een instelling als bedoeld in art. 32 van de Statuten van de NVK. Prof. dr. J. J. C. Piket, voorzitter NVK Drs. W. J. M. Hoogendoom-Beks, sekretaris NVK Amersfoort, 4 maart 1983 KT 1983. IX. 4 83

Kartografisch Tijdschrift | 1983 | | pagina 85