tafelte) VERSLAG VAN DE ALGEMENE LEDENVERGADERING, 19 APRIL 1983 Voorafgaand aan de viering van het vijfde lustrum hield de NVK haar algemene ledenvergadering in het congrescentrum De Leeuwenhorst te Noordwijkerhout. In aanwezig- heid van ca. 80 leden opende voor- zitter Piket om 10. 30 uur de ver- gadering. Berichten van verhinde- ring waren binnengekomen van de leden A. Ras en L. van Zuijlen. Het verslag van de algemene ledenvergadering van 6 april 1982, gepubliceerd in KT 1982. VIII. 3, werd ongewijzigd goedgekeurd. Ook het jaarverslag van de sekre- taris over 1982 werd goedgekeurd (zie eiders in dit nummer). Vervolgens kwam het financiele jaarverslag aan de orde. Penning- meester Bos lichtte toe dat het voordelige saldo tot stand is geko- men door winst op de evenementen (de deelnamekosten daarvan worden op een minimaal aantal deelnemers begroot), terwijl daarnaast de be- grotingsposten 'lustrum' en 'leden vergadering' in 1982 niet zijn aan- gesproken. Vervolgens werd ook dit verslag ongewijzigd goedge keurd. Na voorlezing van het ver slag van de kascommissie door de voorzitter werd decharge aan de penningmeester verleend over 1982. Bij de behandeling van de begroting voor 1983 informeerde de heer E. Bos naar het verschil in inkom- sten uit contributies tussen 1982 (gerealiseerd) en 1983 (begroot). Dit is het gevolg van de contributie- verhoging die op de vorige leden vergadering werd vastgesteld. Voor 1983 werden de heren Hartman en Smits herbenoemd in de kascommis sie. Met het voorstel van het bestuur in 1984 geen contributieverhoging door te voeren ging de vergadering accoord. Het bestuur heeft het voorstel tot instellen van een ge- reduceerd contributiebedrag voor gepensioneerden afgewezen omdat is aangenomen dat zij als groep niet de minst draagkrachtigen onder de leden zijn. De heer Verroen merkte op dat het in het belang van de NVK is de gepensioneerden met hun ervaring te behouden, maar de sekretaris merkte op dat is ge- bleken dat het opzeggen door ge pensioneerden slechts eenmaal gebeurde om financiSle redenen. Op de vraag van de heer Van de Waal of het bestuur positief rea- geert op verzoeken om korting van mensen die niet kunnen betalen werd bevestigend geantwoord. Op het voorstel van de heer Ottink de contributie voor institutionele leden te verhogen, antwoordde voorzitter Piket dat deze vorig jaar al een forse verhoging opge- legd kregen en dat zij bovendien veel bijdragen in materieel en personeel. Zonder hen kan de vereniging niet funktioneren. De heer Smits merkte nog op dat het zelf betalen van de bijeenkomsten voor gepensioneerden een veel grotere last betekent dan de con- tributiebijdrage. Samenvattend Steide voorzitter Piket voor niet over deze zaak te stemmen gezien de bereidheid individuele probleemgevallen te helpen, de geringe mate waarin financiSle motieven de reden tot opzegging vormt en de wijze waar- op minimale bedragen voor eve nementen aan Studenten berekend worden. Hij nodigde de leden die eventuele voorstellen hebben voor deze zaak uit, om schriftelijk op dit verslag te reageren. Vervolgens kwamen de verslagen van de werkgroepen aan de orde. Door onduidelijkheden over aan- melding voor deze vergadering waren de verslagen niet rondge- stuurd. Zij lagen buiten de ver- gaderzaal ter inzage en zijn op- genomen in dit nummer van het KT. De heer Meijer merkte op dat de werkgroep Stadskartografie niet is opgericht. Vanuit zijn positie gaat dat moeilijk en hij verwacht dat dit eenvoudiger is vanuit een universiteit of hogeschool. Voor zitter Piket vertrouwt erop dat de kartografendagen 1984 mogelijk- heden zullen bieden deze werkgroep op te starten. Tot slot dankte hij allen die deelnamen aan werkgroe pen en ICA-commissies en stimu- leerde de leden om aktief deel te blijven nemen. Op het punt van de bestuursmuta- ties werd het voorstel van het be stuur gevolgd. Er waren geen andere kandidaten voorgedragen. E. S. Bos en J. Russchen werden benoemd als voorzitter, resp. sekretaris, terwijl F. J. Ormeling en W. Hoogendoorn werden her benoemd als bestuurslid. Daama droeg voorzitter Piket de leiding van de vergadering tijdelijk over aan vice-voorzitter Kers en verliet de zaal. Na het voorlezen van de artikelen uit de Statuten die betrek- king hebben op het erelidmaatschap legde Kers de vergadering het be- stuursvoorstel voor om Piket erelid te maken. De motivaties hiervoor zijn de bestuursfunkties die Piket gedurende 20 jaar heeft vervuld, waarvan 6 jaar als sekre taris en 11 jaar als voorzitter. Nadat de vergadering met applaus met dit voorstel accoord ging nam Piket de leiding van de vergadering weer over met de mededelingen van de voorzitter. Na het noemen van de bijeenkom sten uit 1982 maakte hij de leden attent op de Kartografendagen 1983, op 3 en 4 november, over karto- grafie in Belgig. In 1984 staan de onderwerpen Kaartgebruik en kaart- analyse, Stadskartografie, Plan- ningskartografieLuchtfoto-inter- pretatie, Reproduktietechnieken en Automatisering op het programma. Voorts noemde Piket de totstand- koming in 1983 van het Ormeling- fonds, waarvan de richtlijnen 6 KT 1983. IX. 4

Kartografisch Tijdschrift | 1983 | | pagina 8