Niveau aanduiding Hoofdbe Standdeel functie Hoofdbestanddeel kennis/kunde Opleidingsmogelijkheden in Nederland I Wetenschappe- lijk kartograaf leiding geven algemeen initieren in algemene zin produktievoorbereiding redactionele voorbereiding kaartontwerp verrichten van onder- zoek opstellen specificaties voor (geautomatiseerde) produktiesy stemen kaarteindcontrole coördinatie met auteurs acquisitieprojecten diepgaande kennis van de kartografie diepgaande kennis van de grafische semiologie, perceptie en kartogra- fische communicatie goede kennis van geo- wetenschappen (voorname- lijk geografie en geodesie) kennis van kaartproduktie- technieken, waaronder reproduktie en automati- sering kennis van management en planningtechnieken Eijksuniversiteit te Utrecht, vakgroep Karto grafie Technische Hogeschool te Delft, Afdeling Geodesie ITC te Enschede, Afdeling Ka rtogr af ie-po stg raduate en M. Sc. -cursus II Kartograaf - ing. leiding geven in produktie planning en controle van kaartproduktie kostencalculatie kaartontwerp (Symbolen, layout) uitvoeren generali satie kaartcontrole initiBren technische renovaties opbouw databestanden coördinatie met auteur tijdens produktie all-round en op de praktijk geöri'öntecrde kennis van de kartografie kennis van grafische semiologie en perceptie goede kennis van materia- len en instrumenten goede kennis van kartogra- fische reproduktietechnie- ken kennis van automatisering basiskennis van geo-weten- schappen kennis van produktie- planning technieken HTS te Utrecht, Afdeling Landmeetkunde ITC te Enschede, Afdeling Kartografie- cart. technologist cursus NVK-zomercursussen en studiedagen III Technisch kartograaf uitvoeren kaartproduktie eigen inbreng leveren m. b. t. vormgeving uitvoeren generalisatie technische planning van eenvoudige kaarten uitvoeren van niet- standaard projecten werkzaamheden met in- teractieve Systemen uitvoeren eenvoudige rep roduktietaken uitvoeren andere werk zaamheden specifiek voor bepaalde bedrijven doch niet typisch kartografisch eventueel leiding geven aan kleine groepjes kar tografisch tekenaars kennis van de praktische kartografie kennis van materialen en technieken elementaire kennis van geografie en landmeetkunde elementaire kennis van kartografische reproduktie elementaire kennis van automatisering in de kartografie kennis van een aantal niet- kartografische onderwer- pen die specifiek zijn voor een bepaald bedrijf P. B. N. A. -opleiding kartografisch tekenen ITC te Enschede, Afdeling Kartografie-cart. techni- cian cursus diverse opleidingen/cur sus sen gerieht op de toe passing van het vak NVK-zomercursussen en studiedagen IV Kartografisch tekenaar volgens voorschriften uitvoeren van kaartpro duktie met hoofdactivi- teiten: - tekenen en graveren - vervaardigen kleur- scheidingen - kaartbeschrifting - toepassing rasters en Symbolen bediening enkele Instru menten digitaliseren zeer goede tekenvaardig- heid enige kennis van de prak tische kartografie kennis van tekentechnie- ken, -materialen en -instrumenten kennis van aspecten m. b. t. beschriften reguliere of incidentele tekenaarsopleiding binnen bedrijven NVK - stud iedagen 26 KT 1983. IX. 5

Kartografisch Tijdschrift | 1983 | | pagina 28