Bij het binnenkrijgen van bijdragen zullen we in 1984 voor het eerst ook de steun hebben van regionale corres- pondenten. Op het kaartje op blz. 38 ziet u een voorstel over de regionale opdeling van het land over de correspon- denten van het KT, wier functie het is in hun 'regio' kartografisch nieuws te verzamelen, dat in de rubriek Netwerk in het KT zal worden geplaatst. Ze zullen ook NVK-leden in hun buurt om bijdragen voor het tijdschrift (artikelen, kaartbijlagen, inzendingen voor de overige rubrieken) vragen, en ze zijn zonodig contaktpersoon tussen leden en KT-redaktie. In 1984 zal het Kartografisch Tijdschrift vooral aandacht besteden aan de internationale Kartografische confe- rentie in Perth in Australie, en verder aan Planningskartografie, de Belgische Kartografie en aan Stadskarto- grafie. In het eerste nummer willen we, als voorbereiding op het programma rond de jaarvergadering, aandacht besteden aan planningskartografie. In het tweede nummer hopen we enkele van de op de Kartografen- dagen van 1983 in Bosschenhoofd gehouden lezingen te kunnen brengen. Voor de conferentie in Perth wordt een engelstalig National Report samengesteld, dat we in het Nederlands ook in het 3e KT-nummer aan de NVK- leden willen presenteren. Ter gelegenheid van het lustrum van de Rotterdamse stadskartografen proberen we het laatste nummer vooral aan de Problemen van de stedelijke kartering te wijden. Dit voorlopige programma betekent echter helemaal niet dat er voor bijdragen over andere onderwerpen geen plaats zou zijn - we hopen uw bijdragen zowel over de bovengenoemde thema's als over andere kartografische onderwerpen te plaatsen. Neem kontakt op met uw regio-correspondent of met de redaktie (mw. A. van Slobbe, p/a Stiboka, Postbus 98, 6700 AB Wageningen). WOLTERS-NOORDHOFF VERHUISD Na elf jaar zwerven door de stad Groningen lijken de makers van de Bosatlas hun stek gevonden te heb ben. Het was een lange weg van Cartografisch Instituut J. B. Wol ters aan de Akkerstraat, via Geo- grafisch Cartografisch Instituut Wolters-Noordhoff aan Smirnoff- straat en Osloweg naar WN Atlas- produkties in het nieuwe gebouw Naast de benoeming van prof. McGrath tot hoogleraar in de kar tografie en hoofd van de Afdeling Kartografie van het ITC is inmid- dels ook voorzien in de vacature die op deze Afdeling was ontstaan door het vertrek van Ir. H. Aalders naar het KADOR in Apeldoorn: met ingang van 1 Oktober 1983 is mevrouw J. Drummond M. Eng. in dienst getreden als wetenschappe- lijk staflid. Jane Drummond is afkomstig uit het Verenigd Koninkrijk en geldt als specialiste op het gebied van de geautomatiseerde kartografie. C. van Elzakker van de uitgeverij aan de Damsport te Groningen. Het nieuwe adres is Damsport 157, 9728 PS Groningen. Het postadres blijft Postbus 58, 9700 MB Gro ningen. WN-Atlasprodukties is telefonisch bereikbaar: 050-226567. M.van Dongen KT 1983. IX. 5 39

Kartografisch Tijdschrift | 1983 | | pagina 41