agffltateaaig®® VMC09NORAV9 INLEIDING IN DE KLEURENLEER G. J. Hekkert. Uitgeverij Grafisch OpleidingscentrumPostbus 347, 3900 AH Veenendaal. 23 pp. prijs j 25,—. Het Grafisch Opleidings Centrum (GOC) heeft tot doel de beroeps- opleiding in de grafische bedrijfs- tak te bevorderen. Edn van de ak- tiviteiten van het centrum is het grote aantal grafische beroepsop- leidingen van de juiste leermidde- len te voorzien. Het 'up-to-date' zijn en het passen bij het niveau van de opleiding staan hierbij voorop. In de 'Inleiding in de kleurenleer' komen achtereenvolgens aan de orde: het begrip 'licht' (golfbewe- ging, electromagnetisch spectrum, breking)het begrip 'kleur' (kleu- renspectrum, kleur van licht), het zien van kleuren, het mengen van kleuren (additieve en substractieve kleurmenging en kleurordening) en het reproduceren van kleur (raster- punten, kleurselectie filmsoorten). De tekst is helder en eenvoudig ge- schreven. De figuren, die voorna- melijk in kleur zijn uitgevoerd, zijn duidelijk. Het boekje is be- doeld als algemene oriöntatie in de kleurenleer, en als zodanig is het een goede aanvulling op de stof die behandeld wordt in de PBNA-cur- sus kartografisch tekenaar. G. W. J. van Omme PBNA POLY-AUTOMATISERINGS ZAKBOEKJE Na een perslancering op 2 mei met premier Lubbers vindt nu de pu- bliekslancering plaats van een unieke titel in de bekende Poly- Zakboekjesreeks van Koninklijke PBNA: het Poly-automatiserings Zakboekje. Het nieuwe zakboekje omvat in to taal ruim 1. 200 pagina's met infor- matie en gegevens over alle facet- ten van Computers, micro-electro- nica, automatisering en informa- tica. De introductieprij s is f 59,50. Premier Lubbers noemde in zijn intro-woord onder meer het Poly- automatiserings Zakboekje een belangrijke stap in de richting van goede voorlichting op dit interes sante gebied. Dit nieuwste zak boekje van PBNA is bestemd voor iedereen, die direct of indirect met het brede terrein van informa- tica te maken heeft. Of zoals re- dactievoorzitter prof. Th. Bemel- mans het zegt: "Het Poly-automa tiserings Zakboekje heeft ook tot doel het onoverzichtelijke terrein van de informatica toegankelijk te maken voor iedereen". Het nieuwe zakboekje is verkrijg- baar bij de boekhandel of recht - streeks bij PBNA (085-716151). MECANORMA GRAPHIC BOOK NO. 11 Van de bekende catalogus van Mecanorma-materialen is een nieuwe editie versehenen. Het Graphic Book no. 11 laat weer een aanzienlijk uitgebreid assortiment zien. Voor kartografen het meest inte ressant zijn de nieuw te leveren lettertypen en plakrasters. In het letter-press-systeem is onder an dere de Univers-familie aangevuld met de Univers-53, in de Times familie zijn nu leverbaar de New Roman en de Bold Italic, en in de Helvetica-familie de Regulär en de Regular-outline. Nieuw in de catalogus zijn ook een aantal kleurenrasters in de Norma- tone-serie. Deze plakrasters zijn te leveren in de kleuren rood (ma- genta), geel, groen en blauw in 10 verschillende dichtheden van pun- ten: van 27 tot en met 100 lijnen per inch. Het dekkingspercentage is 30%. Het Graphic Book, dat verder een uitgebreide serie lay-out en op- maakprodukten biedt, is verkrijg- baar bij: O'Harris Import Compa ny b. v. Postbus 1025, 1300 BA Almere (03240-20064). G. van Omme De Repro-afdeling van Wifac, Mij- drecht, heeft een zeer uitgebreide Nederlandstalige produk- en systeeminformatie gemaakt, met alle toepassingen van Du Pont films en materialen, voor zowel grafische als industrieel gebruik. Het losbladige boekje bevat niet alleen een assortiments-overzicht maar geeft ook beschrijvingen en richtlijnen betreffende de diverse filmtypen, chemicalihn en Syste men. Tevens zijn alle formaten en prijzen vermeld. Een gratis exemplaar kunt u aan- vragen bij Wifac BV (02979-3261 toestel 317 of 320). 1 KT 1984. X. 3 57

Kartografisch Tijdschrift | 1984 | | pagina 59