TOPOGRAFISCHE DIENST IS VERHUISD VAN DELFT NAAR EMMEN In 1974 werd het principe-besluit genomen om de Topografische Dienst in het kader van de sprei- ding van rijksdiensten over te plaatsen van Delft naar Emmen. Na een lange periode van definitie- ve besluitvorming en onderzoek naar de mogelijke problemen en ge- volgen voor de bedrijfsvoering werd in het voorjaar 1979 een be- gin gemaakt met de daadwerkelijke voorbereidingen voor de verplaat- sing. Deze voorbereidingen betrof fen enerzijds de zorg voor de infra- structuur (nieuwbouw, productie- apparatuur, verhuizing) en ander- zijds de zorg voor het personeel (zowel de zorg voor niet- en wel- meespreiders, als het aantrekken van nieuwe medewerkers). Begin 1980 werd in Emmen, nabij het centrum en op loopafstand van het Station een terrein aangekocht. Vanaf dat moment is hard gewerkt aan het ontwikkelen en uitvoeren van een nieuwbouwplan. Uitgangspunt voor het ontwerp was een uitvoerig programma van eisen opgesteld door de Topografische Dienst in nauwe samenwerking met het organisatie- en adviesbureau Twijnstra Gudde n. v. te Deventer. Het ontwerp voor het nieuwe gebouw in Emmen is gemaakt door ir. J. D. Peereboom Voller, architect van de Rijksgebouwendienst. Hij is er in geslaagd om de eisen en wensen van de gebruiker te verta- len in een gebouw dat voor een uniek bedrijf als de Topografische Dienst optimale gebruiksmogelijk- heden biedt. Op de begane grond vindt men de publiekstoegankelijke ruimten zoals de kaartverkoop, bibliotheek, ont- vangstruimte en kantine en voorts het reproduktiebedrijf met de grote offsetdrukkerij als centraal eie rn ent. Op de eerste verdieping zijn de over ige productie-afdelingen op logische wijze gegroepeerd. Men vindt hier de tekenzalen voor topo- grafen en kartografen, en de ruim ten voor fotogrammetrie en auto- matisering. Op de tweede verdieping zijn de directie en de administratieve af- delingen gesitueerd. Wie enigs- zins bekend is met de oude situatie in Delft, zal zieh bij de kennisma- king met het nieuwe bedrijfscom- plex verbazen over de uitstekende faciliteiten en mogelijkheden die hier zijn geschapen. Vanaf 1979 zijn ook de nodige plan nen gemaakt en maatregelen ge troffen met betrekking tot het personeel. Aangezien voor het personeel het principe van vrijwilligheid bestond, moesten voor hen, die de dienst niet wilden volgen, passende oplos- singen gevonden worden. Voor een aanzienlijk deel van de (oudere) niet-meespreiders is de mogelijk- heid geboden om tot maximaal vijf jaar na de spreiding in Delft werk- zaam te blijven. In een gedeelte van het oude com- plex wordt een dependance inge- richt voor ongeveer 35 medewer kers (voornamelijk tekenaars en kartografen), terwijl op dit adres tevens een verkooppunt voor kaar- ten blijft gehandhaafd. De overige niet-meespreiders zijn in de afgelopen jaren voor het me- rendeel in andere funkties binnen de overheid herplaatst. Voor de vervulling van de openge- vallen plaatsen zijn in Emmen wervings- en opleidingsprogram- ma's gestart. In 1982 is daar een dependance ingericht voor de op- leiding van kartografisch tekenaars. Andere nieuw-geworven medewer kers zijn vanaf 1983 tijdelijk in Delft werkzaam geweest. Voor de meespreidende personeelsleden zijn in nauw overleg met de diver se instanties in Emmen de benodig- de huurwoningen beschikbaar ge- steld. Dat de komst van de Topografische Dienst naar Emmen gunstig voor de werkgelegenheid is, blijkt uit de volgende gegevens: Totaal personeels- bestand 1984 200 medew. Dependance Delft 40 Meespreiders 100 In regio geworven 60 De verhuizing van de dienst vond plaats in Oktober 1984. Vanaf 1 november zijn alle afdelin- gen weer bereikbaar op het nieuwe adres en onder de nieuwe telefoon - nummers (zie verhuisberieht). De officiele opening van het nieuwe gebouw zal plaatsvinden in het voorjaar 1985. Topografi Dienst Bendien ation N.S Adres Bendienplein 5 781 5 SM Emmen Postadres Postbus 115 7800 AC Emmen Telefoon (0591 0) 9691 1 Doorkiesnummers 96200 direkteur 96202 adjunkt-direkteur 96300 hoofd landmeetkundige afdeling 96350 hoofd topografische afdeling 96360 hoofd kartografische afdeling 96400 hoofd reproduktie afdeling 96205 hoofd personeelszaken 96210 hoofd econ. en alg. zaken 96888 kaartverkoop 96230 bibliotheek 96340 fototheek Openbaar vervoer Per trein vanaf Zwolle (uurdienst) De Topografische Dienst ligt binnen loop afstand van het Station NS (5 minuten). Eigen vervoer Zie kaartje (parkeerruimte aanwezig) Verkooppunt Delft Westvest 9 2611 AX Delft telefoon (015) 120846 12 KT 1984. X. 4

Kartografisch Tijdschrift | 1984 | | pagina 14