slaan in een geheugen. Dit geheugen kan op een Computervision systeem aangesloten worden. Computervision is gehuisvest aan de Marten Meesweg 95 te Rotter dam (tegenover Station Rotterdam Alexanderpolder), tel. 010 - 556144. M. J. Kraak REPROTEST (IGT) Kon enige tijd geleden gemeld wor den dat het goed ging met Repro- test, dan is het verheugend te kun- nen melden dat de opgaande lijn zieh voortzet want met ingang van november zal het aantal werkne- mers bij Reprotest van 11 naar 14 gaan, waarvan 2 part-timers. Een optimistisch geluid in deze tijd mögen we wel laten hören. Dat thans op commerciöle basis ge werkt wordt, zonder subsidie liet ik u reeds weten. Dat Reprotest als adviseur optreedt voor gra fische bedrijven, zal de meeste onder u bekend zijn en dat Repro test is opgenomen in de kring van documentalisten van het IARIGAI (Internationale organisatie van gra fische researchinstituten) hoeft niemand vreemd te klinken. Maar Reprotest heeft ook de taak als kennisleverancier weer opge- pakt en verzorgt weer cursussen. Jammer genoeg is de bibliotheek nog gesloten, maar er zijn plannen om deze binnenkort weer open te stellen. Men denkt hierbij aan een contribuantensysteem met een läge vergoeding voor gebruik, individu- eel of collectief. Immers een on- derdeel van Reprotest is het Biblio theek- en Documentatiecentrum voor de Grafische Industrie. De historische boeken zijn inmid- dels bij de Universiteitsbibliotheek in Amsterdam ondergebrächt. Wist u al dat Reprotest een R/test Bulletin uitgeeft, waarin de nieuwe ontwikkelingen en tests worden be- schreven en dat er ook vertegen- woordigers van Reprotest zijn zo- wel binnen als buiten Nederland? Ook de cursussen zijn inmiddels hervat: de cursus 'Papier en inkt' is wanneer u dit leest alweer twee- maal gehouden. Binnenkort start de Flexocursus. Dit alles en veel meer kunt u lezen in R/test Bulle tin. U of uw instelling kan hiervan een exemplaar ontvangen door naam en adres op te geven bij Reprotest, Postbus 4672, 1009 AR Amster dam. Chr. J. Snabiliö DE EFFICIENCY BEURS 1984 Van 8 t/m 17 Oktober werd in de RAI te Amsterdam de Efficiency Beurs gehouden. Hoewel velen van u zelf een bezoek aan deze beurs gebracht zullen hebben Staat uw correspondent toch nog even bij dit gebeuren stil. Was er over het geheel genomen veel 'bekends' en 'oude koek' te zien, we kunnen niet om de snelle ontwikkeling van bepaalde bestaan- de aspecten heen en bovendien vallen de verbeteringen aan en ver- eenvoudigingen van de apparatuur op. Dit alles is zeker mogelijk door de verkleining van de chips, waar het de tekstverwerkende apparatuur betreft. De beeldschermen zijn verbeterd, de grote, logge en ruimtevragende apparatuur is ver- vangen door 'kamer'-apparatuur, die men overal zou kunnen plaat- sen. Enkele voorbeelden daarvan zijn Macintosh met de Apple, zijn Mouse techniques en zijn kleine disks, een zeer compact geheel, met vele mogelijkheden. Verder de IBM Quiet Fond en de Canon apparatuur. Bij laatstgenoemde werkte het disk-systeem gekoppeld aan elektronische schrijfmachines perfect. Niet voor niets is Canon 10 jaar in Nederland want de laser- copier trok veel belangstelling, evenals de elektronisch, op batte- rijen werkende schrijfmachine S-50, met zijn display van 15 let- tertekens en geluidsarme printer die iets nieuws is. Deze S-50, heeft nog een zusje S-60 en binnen kort is de S-70 met geheugen te verwachten. Zijn deze ontwikkelingen niet in de eerste plaats kartografisch of gra fisch inpasbaar, zeker wöl geldt dat de nieuwkomende copieermachi- ne type NP 305. Dit apparaat heeft binnen de grenzen van A3 alle mo gelijkheden van traploos vergroten en verkleinen in zieh en zal onge- twijfeld op vele plaatsen kunnen worden ingezet. De kleine nieuwigheden die mij troffen waren bij Van Beek een redelijk goedkoop en afdoende kleurensysteem met kleeflaag, zelf op te brengen. Voorts de nieuwe dubbele kleefband van Neschen en de bij zonder handige aluminiumra- men, die in vele afmetingen per stel verkrijgbaar zijn, en niet te vergeten de presentatie panelen. Deze panelen zijn onderling inpas baar en verwisselbaar, 180 cm hoog en 47,5 cm breed bijna overal te plaatsen en betaalbaar. Gaarne ben ik bereid u nader te informeren. Chr. J. Snabiliö CANON KLEUREN KOPIE SERVICE IS VERHUISD Met ingang van 30 Oktober 1984 is Canon kleuren kopie service ver- huisd van Schiphol-Oost, naar Nyenburg 152, 1081 GG Amster dam, tel. 020 - 427735, telecopier 020 - 426418. BOS CONRECTOR ITC Met ingang van 1 december 1984 is onze NVK-voorzitter drs. E. S. Bos benoemd tot Conrector van het ITC in Enschede. De benoeming geldt voor een termijn van 4 jaar. C. van Elzakker RECTIFICATIE In KT 1984. X. 3 is de vermel- ding 'foto: Hr. Willemsen, RGD' op blz. 63 abusievelijk onder het portret van ir. Van Roermund terecht gekomen en behoort gelezen te worden onder de foto bij het artikel 'De heer Dansen met VUT' op blz. 62. KT 1984. X. 4

Kartografisch Tijdschrift | 1984 | | pagina 16