VOORWOORD Dit atlasje van Mexico is samengesteld in het kader van het praktikum thematische kartografie voor doctoraal hoofd- en bijvakstudenten kartografie in het Studiejaar 1983-84. In eerste instantie is het atlasje bedoeld voor Utrechtse geografie Studenten in de basisdoctoraalfaseEchter ook voor andere geinteresseerden is het atlasje instructief. Het centrale thema is de ongelijke regionale ontwikkeling in Mexico. Als onderdeel van het Mexicaanse decentralisatie- beleid is längs de noordgrens met de Verenigde Staten de industrialisatie sterk gestimuleerdAls gevolg van de com- binatie van Amerikaans kapitaal en Mexicaanse arbeid is er in dit gebied een spectaculaire economische en demografische groei opgetreden. Het atlasje bestaat uit 14 kaarten. Getracht is een soort "inzoomeffect" te creeren: beginnend op een kleine schaal wordt de aandacht eerst gevestigd op geheel Mexico en naarmate de schaal groter wordt concentreert zieh deze uiteindelijk op een speeifieke noordelijke grensstad: Ciudad Juarez. Tot slot gaat onze dank uit naar de vakgroep Sociale Geografie van de Ontwikkelingslanden voor het verstrekken van de statistische gegevens. MEDEWERKENDEN M. Bergmeijer B. Eijmael M. van Elk E. Gombert J. Groot G. Huygen E. van Keulen T. Lekkerkerker P. Mouwes F. Ormeling W. Piksen D. Ruesink J. van der Schuit K. de Voogd INHOUD 3 Relatieve grootte van Mexico en Chihuahua 4 Topografie en staatkundige indeling 5 Ontwikkeling van de bevolking per Staat1950-1980 6 Migratie naar de zes noordelijke grensstaten1980 7 Urbanisatie in de zes noordelijke grensstaten 8 Bevolking van de Staat Chihuahua 9 Landbouw in de Staat Chihuahua1980 10 Inkomsten uit landbouw en industrie in de Staat Chihuahua 11 Stadsuitbreidingen 1 (1980 12 Maquiladoras in Ciudad Juarez en Chihuahua1983 13 Stadsuitbreidingen 2 14 Inkomsten in de Staat Chihuahua1979 15 Bevolkingsopbouw naar leeftijd en geslacht1980 16 Model van de economische struetuur van Mexico Geografisch Instituut R.U.Utrecht 1984

Kartografisch Tijdschrift | 1984 | | pagina 99