Figuur 7. Zeewolde en omgeving. Figuur 8. Fragment van de basiskaart 110. 000 a. Met de hand vervaar digd. De montageruimte bevindt zieh tevens in de doka, zodat afgewerkte montages direkt aan de contactruim- te kunnen worden aangeboden ter vervaardiging van bijvoorbeeld negatieven. Naast een opnameruimte zijn er nog secties voor het maken van kleurproeven, ont- wikkelen en etsen van peel-coats en kopie-gravures. De opbouw en bijhouding van een digitaal kartografisch bestand Voor de opbouw van een digitaal bestand wordt uitge- gaan van de gegeneraliseerde basiskaart 110. 000. Tijdens de vervaardiging van deze kaart is bij het be palen van het kaartbeeld rekening gehouden met mo- gelijke geautomatiseerde verwerking. Er is uitgegaan van open lijnmodellen voor alle topografische onder- delen. Symbolen ten behoeve van taluds en dergelijke zijn vereenvoudigd (bijvoorbeeld geen dik-dun-contrast). Puntsymbolen en typografie zijn niet in het lijnmodel opgenomen en vormen bij invoering geen störende elementen. In het artikel over de kleinschalige basiskaart van Flevoland is al ingegaan op de opbouw van een digitaal kartografisch bestand met de toen beschikbare midde- len. Na de noodzakelijke uitbreiding beschikt de afdeling Landmeetkundig Werk van de R. IJ. P. onder meer over: - 3 interactief grafische werkstations (in 1985 4 stuks); - een automatische tekentafel (Contraves DC 3); - een Calcomp plotter 965; - een PDP 11/55 en - een VAX 11/750. b. Tot stand gekomen längs geautomatiseerde weg. 50 KT 1985. XI. 1

Kartografisch Tijdschrift | 1985 | | pagina 52