VOORJAARSSTUDIEDAG WERKGROEP KAARTBEHEER CARTOMOBILE Marlous Terwiel is voor veel kar- tografen geen onbekende. Zij volg- de een cursus kartografie op het ITC in Enschede en was daar ver- volgens een drietal jaren mede- werkster op de Afdeling Kartogra fie. Daarna is ze free-lance karto- grafe geworden. Ze boerde redelijk goed, maar na drie jaar pakte ze de rugzak en verdween een poos uit Nederland. Onderweg tekende ze hier en daar wat kaartjes met andermans Instru menten aan vreemde tekentafels. Zwervend door Australie begon Marlous steeds meer te dagdro- men over een eigen mobiele teken- kamer. De dromen werden teke- ningen en berekeningen en in maart 1984, terug in Nederland, liet ze een vrachtwagentje ombou- wen tot een prachtige studio op Wielen. Een flinke ladenkast, een verstelbare lichttafel (112x75 cm), een leg- en tekentafel en instru- mentenkast vormden de basisin- richting van de 'Cartomobile'. Sinds 1 november 1984 leeft, rijdt en werkt ze ermee overal in Ne derland. Behalve met kartografi- sche opdrachten houdt ze zieh ook bezig met het verzorgen van illus- traties en dergelijke. Het kontaktadres is: Marlous Terwiel, 'Cartomobile', Haag weg 358, 4813 XE Breda, tel. 076 - 135639. C. P. J. M. van Elzakker CARTOPRINT De firma Cartoprint BV, Zichten- burglaan 64 te Den Haag, heeft onlangs een nieuwe fotografische zetmachine in gebruik genomen waardoor haar capaciteiten op het gebied van kaartbeschrifting, zetten van registers en dergelijke aanzienlijk zijn uitgebreid. Ook griekse lettertypen, en in de toe- komst mogelijk arabische, beho- ren tot de mogelijkheden. Dit van oudsher kartografische bedrijf heeft tevens een drukplaat- ontwikkelmachine in gebruik ge nomen, zodat gedrukt kan worden op het maximale persformaat (100x140 cm) van de firma. M. J. Kraak Op donderdag 13 juni 1985 zal de voorjaarsstudiedag van de Werk- groep Kaartbeheer worden gehou- den. Het thema van deze dag is 'Interpretatie, gebruik en toepas- sing van Kartografische informa- tie'. Plaats: Universiteitsbiblio- theek van Leiden. Inlichtingen kunnen worden verkregen bij de sekretaris van de Werkgroep, K.Giebel, tel.: 020-924949. Student kartografie zoekt exemplaar van J. Bertin, Semiologie graphique, Paris, 1967. Paul Mouwes, Havikstraat 8, 3514 TP Utrecht (zonder telefoon) KT 1985. XI. 1 57

Kartografisch Tijdschrift | 1985 | | pagina 59